www.vizyonkenthaber.com

1 2

Fizyoterapistler 50. yıldönümlerini kutladı

Fizyoterapistler 50. yıldönümlerini kutladı
08 Nisan 2019 - 12:13

8 Nisan Türkiye Fizyoterapistler Günü vesilesi ile Türkiye Fizyoterapistler Derneği Kocaeli Temsilciliği tarafından organize edilen kahvaltı organizasyonunda, ilimizde çalışan fizyoterapistler bir araya geldi.

Bu yıl 50. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Türkiye Fizyoterapistler Derneği, ülke çapında görev alan temsilcileri ile birlikte meslektaşların bir araya gelmesini hedefleyen organizasyonlar gerçekleştiriyorlar. Derneğin Kocaeli temsilcisi Fizyoterapist Volkan İpar meslektaşlar arasında tanışıp kaynaşma ve dayanışmayı sağlayabilmek adına bu tarz organizasyonları önemsediklerini ve bu nedenle belirli günlerde sosyal organizasyonlar düzenleyerek meslektaşları bir araya getirmeyi planladıklarını söyledi.

DEVLET HASTANELERİNDE KADRO AÇILMASI GEREK

Birlik olmadan, istenilen hedeflere ulaşılmayacağını söyleyen İpar, 2019 yılı itibari ile 15.000 den fazla  fizyoterapist sayısına ulaşılmasına rağmen, hastaların devlet hastanelerinde tedavi için çok ileri tarihler verilmesinden yakındıklarını dile getirdi. Hastaların tedavilerinin direk başlanabilmesi ve fizyoterapistlerin işsizlik yaşamamaları için devlet hastanelerin kadro açmaları gerektiğini, 2018 KPSS de 90 üzeri alan bir çok fizyoterapistin olduğunu ve halen atanamadıklarını dile getirdi. Sağlığın ihmale gelmeyeceğini, kaliteli yaşamın ve ağrısısız hayatın fizyoterapistler sayesinde mümkün olduğunu, hastaların yaşam kalitelerini artırmak ve bağımsız hayata adım atmaları  için alanında uzmanlaşmış fizyoterapistlerin göreve hazır olduklarını söyledi.

TOPLANTIYA YOĞUN KATILIM

Dayanışmanın ve birlikte hareket etmenin önemini biliyoruz, toplumda her kesime ulaşmak için canla başla çalışıyoruz. Unutmamalıyız ki “Egzersiz en ucuz ilaçtır, hareket etmek bizi Özgür kılar. Toplantıya katılan Fizyoterapistler ; Güner Tekeli , Şükrü Tekeli , Rıdvan Çimen , Hande Göksu Çoban , Seray Şahin Par , Ezgi Sevindik , Sebla Özensoy , Samet Balıkçı , Ömer Sayma , Volkan İpar , Ömer Demirhan , Hilal Günay , Emine Bulgurcu , Zeynep Kambur ,Yusuf Kambur , Betül Çevirken ve Özlem Büyüksivri ‘nin katılımı ile gerçekleşen organizasyonda çok güzel mesleki paylaşımlar yapıldı.

HABER: YASEMİN KAYA
KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.