www.vizyonkenthaber.com

1 2

FETÖCÜLER AK PARTİYİ TEKRAR MI SARIYOR ?

FETÖCÜLER AK PARTİYİ TEKRAR MI SARIYOR ?
07 Kasım 2017 - 19:33

Evet, hepimizin malumu ilçe kongrelerinin yarısı neredeyse bitmek üzere iken Reis’in ani bir kararıyla İPTAL EDİLDİ. İptal edilir edilmez herkesin aklına iki şey geldi.

‘’ FETÖCÜLER ve HIRSIZLAR ‘’

Evet, iptal edildi çünkü hiçbir ilçe de kongreler Reis’in dediği gibi dirayetli ve inayetli geçmiyordu. Yine birileri düğmeye basmış, kendi adamını koltuklara oturtmaya başlamıştı bile.

Nasıl mı?

Reis bu kez Temayüllere kulak verin demişti. Biz kendi ilimize gelelim. Kocaeli’nde sersem bir akıl durgunluğu ile gücü yeten yetene baskın kararlarla adaylar seçiliyordu. Demek ki FETÖCÜLER yine iş başındaydı ve yine kol kaldırıp işaret parmaklarıyla kendi hemşeri veya çaldığı zaman susacak kişilerle ‘’ DURMAK YOK ÇALMAYA DEVAM ‘’ demişlerdi ki ‘’ REİS HOOOOP DEDİ ’’ !..

PEKİ, ADAYLAR ARASINDA FETÖCÜ VAR MI?

Bu ithamımı unutmayın Evet, var. Hırsız var mı? Evet var. Şimdi gelelim AK Parti il başkanı Şemsettin Ceyhan beye.

Sayın başkan TEMAYÜLLER gününde mi yapıldı? Diye sorarlar. Ben diyorum hayır. Neden hayır, çünkü kendim Körfez ilçeden aday adayı oldum, 20 saat içinde temayüle girdim ve isyan ettim. Eğer bu temayüller yapılması gereken tarihte yapılmadı ise bunun adını artık sizin koyun. Körfez demiş iken 12 tane aday adayı vardı, aday kim gösterildi? Şener SÖĞÜT.

ŞENER SÖĞÜT KİM?

Şener Söğüt kim? Diye soracak olursak.. Bildiğim kadarıyla Muş’ta doğmuş ve Gümüşhane’de yaşamış olan ve yıllardır Körfez ilçede ikamet eden AK Parti kurucularından. Peki, siyasi hayatı nasıl geçti? Biz AK Parti’deki siyasi hayatına bakalım. Şener SÖĞÜT Partilileri tarafından sevilen ve sayılan bir kişiliğe sahip, iki kez ilçe başkanlığı için aday adayı olan, lakin il başkanlarının adaylıktan çekil demesiyle bir şekilde çekilen, bir dönem Yunus PEHLİVAN döneminde meclis üyeliği ve kısa bir dönem başkan yardımcısı iken istifa eden, Mevcut belediye başkanı İsmail BARAN döneminde meclis üyesi olan ve meclis üyeliği devam eden Şener SÖĞÜT şimdi ise ilçe başkan adaylığını koyarak başkan adayı seçildi.

NASIL?

Tabii Reis’in kriterleri de vardı. Günlerce ‘’ DEFOSU OLMAYAN, METAL YORGUNLUĞU OLMAYAN ve İHALE ALMAYAN’’ adaylar seçin demişti. Şener SÖĞÜT’te bunların hiç biri yok desem bilmem siz ne dersiniz. Ben şunu derim,, Şener SÖĞÜT neden aday seçildi değil, kimler ve hangi akıllar neye göre ve hangi sebeplerden seçti diye sorarım. Şimdi soracağım her bir sorunun altı oldukça dolu olan cevaplarının sadece başlıklarını yazıyorum.

  • Kim kolunu kaldırıp parmağı ile onu işaret etti?
  • Temayül neden yedi gün önce yapıldı?
  • Milletvekilinin takvimi çok mu önemliydi?
  • Madem SÖĞÜT adaydı, aday adayları neden aday oldu?
  • Temayül sonuçlarından kim çıktı, kim kaç oy aldı?
  • SÖĞÜT’TE metal yorgunluğu yok mu?
  • Defosu var mı, Yok mu?
  • Son olarak SÖĞÜT Temayülden çıkmadıysa şayet neden aday SÖĞÜT?

 

Bu soruların cevabını kimse vermeyecek peşinen söyleyeyim ama bir gün yazımı tekrar kaleme alacağım.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.