www.vizyonkenthaber.com

1 2

EYT’LİLERDEN YENİDEN REFAH PARTİSİ’NE ZİYARET

EYT’LİLERDEN YENİDEN REFAH PARTİSİ’NE ZİYARET
25 Ocak 2019 - 15:42

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Kocaeli Temsilcisi Naim Avcı, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras’ı makamında ziyaret ederek sıkıntılarını dile getirdi.

Toplantıda EYT’lilerin sorunları konuşuldu. Parti binasında gerçekleştirilen ziyarete Yeniden Refah Partisi’nin İl Başkanı Mehmet Aras’ın yanı sıra Emeklilikte Yaşa Takılanlar Kocaeli Temsilcisi Naim Avcı ve Yönetim Kurulu, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Can katıldı.

‘EYT’LİLER OLARAK MAĞDURUZ’

EYT Kocaeli Temsilcisi Naim Avcı, “1999 öncesi sosyal güvenlik reformu yapıldı ve kademeli emeklilik getirildi. Bizler de bunun mağdurlarıyız. İşten çıkan arkadaşlarımız yeni bir işe girerken zorlanıyor. Benim 10 bin günüm var ve 5-6 yıl daha pirim ödemem gerek. EYT’lileri 6 milyon olarak gösteriyorlar ama bu sayı doğru değil. Hemen emekli olacakların sayısı 700 bin civarında” dedi.

‘ANKARA’DA BÜYÜK BİR TOPLANTI OLACAK’

Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz diyen Avcı, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar Grubu’nun Ankara’da 13 Şubat’ta büyük bir toplantısı düzenlenecek. Kocaeli’den de toplantı için toplam 41 otobüs kaldıracağız. Henüz programın detayları belli değil. 3 Şubat tarihinde Gebze’de bir toplantı düzenleyeceğiz ve Ankara programı için detayları orada konuşacağız” ifadelerini kullandı.

“ÖMRÜM İŞÇİNİN EMEKLİNİN HAKKINI ARAMAKLA GEÇTİ”

Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras, “Benim ömrüm emekçilerin haklarını aramakla geçti. Bunu devlete karşı, özel sektör patronlarına karşı yaptık. Hapislerde, hücrelerde yattım ama yolumuzdan asla şaşmadık. Yıllar önce Gebze’de 8-10 fabrikayı greve çıkartmıştım. Sizin hakkınızı sonuna kadar arayacağız. Benim oğlum da sizden biri. Çare de çözüm de Yeniden Refah Partisi’ndedir. Geri adım atmayın, birlikte beraberliğinizi bozmayın” şeklinde konuştu.

EDİTÖR: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.