www.vizyonkenthaber.com

1 2

Eski İl Başkanı Necat Çakır Milletvekili Adayı

Eski İl Başkanı Necat Çakır Milletvekili Adayı
08 Mayıs 2018 - 16:01

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Örgütü’nün tecrübeli isimlerinden olan eski il başkanı Yeminli Mali Müşavir Necat Çakır, milletvekili adaylık başvurusunu yaptı.

Siyasete Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kandıra Gençlik Kolları’yla adım atan Necat Çakır, 1992 yılından bu yana önemli görevler üstlenerek CHP’de siyaset yapmaya devam etti. Adaylık başvurusu sonrasında konuşan Çakır, “Benim politika anlayışımda ‘halka rağmen’ olan hiçbir şey yoktur. Ülkem için, Kocaeli için benim de söyleyeceklerim, hayallerim var. Bunları söylemek, bunları gerçekleştirmek için yola çıktım ifadelerini kullandı.

ADAYIM ÇÜNKÜ…

Başvurusunun ardından “Adayım çünkü” diyerek söze başlayan Çakır, “Her yurttaş gibi ben de vatanımı milletimi seviyorum ve her yurttaş gibi ben de vatanıma milletime hizmet etmek istiyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu ve ilimizin sorunlarını yaşayan birisi olarak çok iyi biliyorum. Bu sorunların çözümlenmesine ben de katkı koymak istiyorum.

Tarımla uğraşan bir ailenin çocuğu olarak Kandıra’nın Döngelli Köyünde doğdum. Köyümle bağlarımı hiç koparmadığım gibi yakın zamana kadar çiftçilik ve hayvancılık yaptım. Bu nedenle, sorunları yaşayan birisi olarak köylünün sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Bu sorunların giderilmesi ve çözüm önerileri sunmak için mecliste görev almak istiyorum.

Öğrencilik yıllarımda, inşaatlarda ve Petkim Petrokimya tesislerinde işçi olarak çalışan biri olarak işçinin sorunlarını; Muhasebeci Mali Müşavir olarak esnafın ve tüccarın, Yeminli Mali Müşavir olarak sanayicinin ve yatırımcının sorunlarını çok iyi biliyorum.

Ben CHP üyesi ve delegesi olan bir ailenin çocuğu olarak büyüdüm. Çocukluğumda rahmetli babamın cebindeki, rahmetli Turan Güneş ve Nihat Erim’in delegelere göndermiş olduğu mektupları okuyarak büyüdüm.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik kollarında afiş asarak, Karaoğlan yazarak başladığım siyasette; ilçe delegesi, il delegesi, ilçe başkanlığı, il yönetim kurulu üyeliği ve il başkanlığı yaptım.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1992 de yeniden açıldığı dönemde Kocaeli’nde örgütlenme çalışmalarında bulundum.

1994 yılı yerel seçimlerinde İzmit Bekirpaşa Belediyesi Başkan adayı oldum. “Görev istenmez verilir” denilmişti. 1999 yılı Yerel Seçimlerinde İzmit Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi , Bekirpaşa Belediye Başkan Vekilliği ve komisyon başkanlıkları; 2004 yılı seçimlerinde ise

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulundum. Bu nedenle siyasi deneyimlerimin ve birikimlerimin yeterli olduğuna inanıyorum.

Birçok sivil toplum örgütünde yönetim kurulu başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundum.

Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulunda yirmi yıl Türk Vergi Sistemi ve Muhasebe derslerini okuttum. Bu nedenle eğitimin ve öğrencilerin sıkıntıları biliyorum.

Amacım; bu birikimlerimi, deneyim ve tecrübelerimi ülkemin, milletimin ve ilimizin hizmetine sunmaktır.

Benim politika anlayışımda ‘halka rağmen’ olan hiçbir şey yoktur. Yapacaklarım ve söylemlerim bu ülkenin çocukları, gençleri, anaları, sıkıntıları bir türlü giderilemeyen köylüsü, dar gelirli işçisi, memuru, esnafı ve sanayicisi için olacaktır.

Bugün ülkemizin bütün kesimlerinin çeşitli sıkıntıları vardır. Bu sıkıntılar her kesimde farklı olsa da, temel hak ve özgürlükler noktasında hemen herkes hemfikirdir.

Dürüstlük benim hayat felsefemdir. Ülkem için, Kocaeli için benim de söyleyeceklerim, hayallerim var. Bunları söylemek, bunları gerçekleştirmek için yola çıktım. Ben, Atatürk’ün devrimlerine ve ilkelerine sıkı sıkıya bağlıyım ve asla ödün vermem.

Ben; meclis çatısı altında koltuğunu doldurabilen, ülkemin ve Kocaeli’nin sorunlarını meclis kürsüsünde seslendiren, önergeler hazırlayan, sunan, sorgulayan, halkın meselelerini konuşan, sorunları tartışan, toplumun her kesimi ile kucaklaşan, partimin politikalarını anlatan, dinleyen, halkın içinde ve sokaklarda siyaset üreten, Cumhuriyet Halk Partisi’nin nasıl bir Türkiye istediğini anlatan milletvekili olmak istiyorum” şeklinde konuştu.

NECAT ÇAKIR KİMDİR?

Tarımla uğraşan bir ailenin beş çocuğunun en büyüğü olarak 1955 yılında Kandıra’da doğdum. İlkokulu Döngelli Köyü İlkokulu’nda, ortaokulu Kandıra Ortaokulu’nda, liseyi İzmit Ticaret Lisesi’nde okudum. Bir süre Petkim Petro Kimya tesislerinde işçi olarak çalıştım ve bu dönemde üniversite sınavlarına girdim ve Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Kütahya Yönetim Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldum. 1978 yılından bu yana adıma kayıtlı mali müşavirlik büromda hizmet veriyorum.

Sınavlarını kazanarak 1996 yılında Yeminli Mali Müşavir; 2013 yılında Bağımsız Denetçi oldum ve halen Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak çalışıyorum. İki dönem Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda Yönetin Kurulu Üyesi ve Oda Sekreteri, iki dönem Kocaelispor Kulübü’nde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcısı, Mali Asbaşkan, altı yıl Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi Koruma Derneği’nde ve diğer çeşitli derneklerde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum.

1997-2017 yılları arasında, Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak, Türk Vergi Sistemi ve Genel Muhasebe derslerini verdim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

SİYASİ YAŞAMI

1980 öncesi CHP Kandıra gençlik kollarında çalıştım. Demokratik Sol Parti’nin Kocaeli örgütlenme çalışmalarında bulundum. 1989 yılında yapılan ilçe seçimlerinde İzmit ilçe başkanı seçildim. 1992 yılında CHP’nin yeniden açılmasının ardından DSP’den istifa ederek CHP’ye geçtim ve Erol Köse başkanlığında yürütülen örgütlenme çalışmalarında bulundum. 1994 yerel seçimlerinde, CHP’nin İzmit Bekirpaşa Belediye Başkan adayı oldum.

1999 yılında yapılan yerel seçimlerinde İzmit Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine seçildim. Bekirpaşa Belediyesi’nde Başkan Vekilliği, İzmit Büyükşehir Belediyesi ve Bekirpaşa Belediyesi’nde Komisyon Başkanlıkları yaptım.

2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçildim.

2005 yılında yapılan İl Başkanlığı seçimlerinde Yönetim Kurulu Üyesi seçildim. 2006-2007 döneminde CHP Kocaeli il başkanlığı yaptım.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.