www.vizyonkenthaber.com

1 2

Eğitimci-Yazar Emre ATEŞ’i Ağırladılar

Eğitimci-Yazar Emre ATEŞ’i Ağırladılar
03 Aralık 2017 - 7:47

Geçtiğimiz gün Altaylardan gelen Gök Tengri’ci bilge Akai Kine ‘yi misafir eden Türk Ocakları Kocaeli şubesi, dün akşam da yerel bir yazarı ağırladı.

Ev sahipliğini Türk Ocakları Kocaeli şubesi başkanı Yücel Alpay Demir ‘in yaptığı konferansa Kocaelı Millî kuruluşlar birliği başkanı Eren Elmalı, Selçuklu Düşünce Kulübü başkanı Süleyman Pekin, Karabağ Azatlık teşkilatı başkanı Cafer Dal ve öğrenciler katıldı.

Karamürsel Yesevi Düşünce Derneği Başkanı, eğitimci ve yazar Emre ATEŞ en son yayınlanan Enver Ata isimli kitabında yer verdiği Enver Paşanın bilinmeyen, az bilinen yada yanlış bilinen hayatını özellikle Sarıkamış ekseninde Türk Ocağı mensupları ile paylaştı.

Emre Ateş; Biyografik bir anlatım yerine Enver Paşa’nın yaşattığı ve uğruna mücadele ettiği ideallerinin anlatılmasına ve bu ideallerinin silinmesi için ortaya atılan ithamlara cevaplarını sıraladı.

Ateş; gerek kitabı ve gerekse konuşması için amacını “yazılmayanı yazmak, en iyisi olmak gayesi ile değil; Türk tarihinin şüphesiz en büyük şahsiyetlerinden biri olan Enver Paşa’nın aziz hatırası önünde tarihsel bir sorumluluğun yerine getirilmesi çabası içindeyim” sözleri ile tanımladı.

Enver Paşanın gerçekçi ve dahi bir kumandan olduğunu belirten Ateş, “Onlar büyük dava adamları idiler. Enver Paşa için sarf edilen ” ama ” lı cümlelerin başı samimiyetsiz, sonrası ise lüzumsuzdur , hatta Özellikle sen hayal et diye başlayan cümleler ise aziz şehitlerimizin kemiklerini sıralamaktadır. Türk milleti inancı için şehit olur, Enver Paşa büyük bir iman ile ve mantıklı planları rakiplerinin bile takdirini almış büyük bir devlet adamıdır, kesinlikle hayalci değildir.

Ulu Önder Atatürk her alanda zekasını ve üstünlüğünü tüm dünyaya kanıtladığı için onu savunmaya bilinmeyen yönlerini anlatmaya gerek yoktur lakin edirne fatihi kudretli ve vatanperver Türk komutanı Enver Paşanın daha iyi anlatılmaya ve anlaşılmaya ihtiyacı vardır ; Bu kutlu davanın kutlu temsilcilerinin emanetlerine sahip çıkan okuyan sorgulayan ve çok yönlü araştıran bir gençliğin her daim var olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.