www.vizyonkenthaber.com

1 2

”Eğitim emekçilerimizin Öğretmenler Gününü Kutluyorum”

”Eğitim emekçilerimizin Öğretmenler Gününü Kutluyorum”
23 Kasım 2017 - 10:08

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla  yayınladığı mesajda ” her gün güzel bir gelecek için umudu yenileyen tüm öğretmenlerimizin, eğitim emekçilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum”dedi.

”Büyük Önder Atatürk’e 89 yıl önce “millet mekteplerinin başöğretmeni” ünvanının verilmesi münasebetiyle tüm öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı ve duygu yüklü günü kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz.

Bu günde geri kalmışlığın ve cehaletin ortadan kaldırılarak çağdaş bir toplum haline gelebilmenin, ancak bilimsel yöntemlerle gerçekleştirebilecek bir eğitim ve öğretimle mümkün olacağına işaret eden başöğretmen Atatürk’ü; büyük feragat ve fedakarlıkla bizleri yetiştiren tüm öğretmenlerimizi bir kez daha, saygı ve minnetle anıyoruz.

Öğretmenlerimizin toplumsal statüleri, ekonomik, sosyal ve özlük hakları, son 15 yılda ciddi şekilde gerilemiştir. Eğitim sisteminde yaşanan köklü değişiklikler, Öğretim Birliği ilkesiyle bağdaşmayan uygulamalar, okul dönüşümleri, siyasi kadrolaşma, yandaş yönetici atama gayreti, eğitimin dini referanslara göre şekillendirilerek laik ve bilimsel yapısının yok edilmek istenmesi gibi temel sorunlar, öğretmenlerimizin yaşadığı sıkıntıları daha da derinleştirmiştir.

Bir ülkede eğitimin iyi ve kaliteli olabilmesi için öncelikle eğitimcilerimizin, eğitim emekçilerimizin hak ettiği değeri görmesi şarttır. Mutlu olmayan eğitimcilerin, mutlu bireyler yetiştirmesi söz konusu olamaz. Ülkemizdeki eğitimciler ne yazık ki hem başka ülkelerdeki meslektaşlarına göre daha fazla çalışmakta hem de hak ettiği ücreti alamamaktadırlar. Bunun yanında atanamayan yüzbinlerce öğretmenimizin bulunduğu ülkemizde onların mutluluğunu paylaşmaktan çok mutsuzluklarını paylaşıyoruz.

Yaşadıkları tüm sorunlara rağmen onurlu meslekleriyle her zaman sevgi ve saygı ile andığımız, her gün güzel bir gelecek için umudu yenileyen tüm öğretmenlerimizin, eğitim emekçilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.