www.vizyonkenthaber.com

1 2

DÜŞÜNEN BEYİNLER DİLİYORUM!

DÜŞÜNEN BEYİNLER DİLİYORUM!
Nihal Kaya( [email protected] )
30 Nisan 2018 - 10:58

Allah’ım  aklıma mukayyet ol !

neden mi? İbrahim Tatlıses’in adaylık açıklamasını herkes duymuştur herhâlde ..

İbrahim Tatlıses’in oğlu kocaman villalarında üşümüşmüş, o da Erdoğan’ı aramışmış, 10 dakikaya doğalgaz bağlanmışmış da küçük oğlu üşümekten kurtulmuşmuş, bu yüzden de ak partiden adaymışmış!  Sen de bu küfredilesi cümleleri alkışla sevgili Türkiyem!

Sakın düşünme olur mu? Bu adam ne dedi, ben neyi alkışlıyorum, adam villa diyor ben evimin kirasını ödeyemiyorum, adamın oğlu üşümüş telefon etmiş 10 dakikaya işi halledilmiş ben işimi halletmek için kıçımı yırtıyorum yine de olmuyor! Olsun ben yine de alkışlayayım, ne olur ne olmaz!

Daha trajikomik bir şey söyleyeyim size düşünmek isterseniz, Tatlıses’in oğlu İdo 1992 doğumlu, Erdoğan 1994’de belediye başkanı oluyor! İşte sen bu yalanı alkışlıyorsun anlatabildim mi?

Emine Akçay’ı hatırlıyor musunuz peki? Hani çocukları üşümesin diye ellerine kurutma makinası vererek, 8 aylık ev kirasını ödeyemeyen ve yan odada kendini asan Emine Akçay’ı!

ido üşümesin diye bir telefonla işini halleden Tatlıses’e alkış tutanlara işte bu yüzden yazıklar olsun! Ama devam et tabi alkışlamaya, alkış önemli sonuçta!

Balık hafızalarınıza izninizle bir şey daha hatırlatacağım, benim hatırladığımda fena halde canım acıyor çünkü..

Van’ın Gürpınar İlçesi’ne bağlı Yalınca Köyü’nün Çeli Mezrası’nda oturan Taş ailesi, rahatsızlanan 3 yaşındaki Muharremi, yolların kapalı olması nedeniyle hastaneye götürememişti.

Yardım istemişlerdi ama sonuçsuz kalmıştı çağrıları. Çünkü Muharremin babası fakirdi, Ankara’da tanıdığı da yoktu! Ve Muharrem öldü hatırlıyor musunuz? Muharrem öldü!

Babası bir çuvalın içinde sırtına alarak taşıdı çocuğunun cansız bedenini! ve sen yine utanmadın, saraylarında paralarını sayanları, yarın sana ne yalan söyleyeceğini hesap edenleri alkışladın!

Aslında Muharrem değildi ölen , insanlık öldü.. bir kere daha! Ama sen villalarda yaşayanlara acı, onları alkışla olur mu hala!

Bir de Fetö olayına gelelim. AKP’ye karşı çıkan herkes Fetöcü !

Mesela ben Fetullah Gülen’in tek bir sohbetini! dahi dinlemedim hayatımda, yurtlarına! adım atmışlığım yok, dershanelerine ayak basmadım, kendisine hoca! bile demişliğim yok ama bu yazıyı yazdım diye Fetöcü olma ihtimalim oldukça yüksek!

Mesela ne istediler de vermedik diyen ben değilim, hocam yeter bu hasret gel artık diyen de ben değilim..

Hoca haksız yere sürgün hayatı yaşıyor yetti artık hocamıza yapılan bu zulüm diye ekranlarda timsah gözyaşı döken zaten ben değilim..

Yurt yerleri istediler verdik, sınav sorularını verdik, kısacası vatanı ellerimizle verdik ama yetmedi bunlara diyenler Fetöcü değil,

ama ak parti hırsız dersem ben Fetöcüyüm  ya da vatan haini!

Ve son olarak şunu söylemek istiyorum.

Seçime gidiyoruz, erken seçime..

 Mesela hep beraber şu iki soruyu soralım; 

  • Her şey iyiyse neden erken seçime gidiyoruz!
  • Her şey kötüyse neden Erdoğan’ı seçiyoruz!

Düşünen beyinler diliyorum, hepimize..

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.