www.vizyonkenthaber.com

1 2

”DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN”

”DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN”
07 Mart 2018 - 11:56

8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Ülkemizde ve Kocaeli’nde çeşitli etkinliklerle kutlanan 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü’nü kutlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “8 Mart’ı dayanışmanın, dostluğun, kardeşliğin günü haline getirmek için çaba gösteren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Karaosmanoğlu mesajında, “Kadınlarımız, bir anne, bir eş, bir evlât, bir kardeş, komşu, arkadaş, sırdaş olabilir ama hepsinden önce bir insandır. Eşref-i mahlûkattır. Yani yaratılmışların en şereflisidir. Bu nedenle kadın – erkek demeden önce ilk olarak ‘insan’ olmamız nedeniyle her türlü saygıyı her birimiz hak etmekteyiz. İşte bu nedenle ‘insanın’ dünyaya gelmesinde 9 ay karnında taşıyarak, sütü ile besleyip, büyüterek en fazla emeği geçen annelerimiz, kadınlarımız en fazla övgüyü hak eden kesimdir. Kadını ve erkeği, diğer bütün özelliklerinden öte, önce insan olarak görmeyen herkes, Orta Çağ Avrupası’nın karanlık zihniyetine saplanıp kalmış demektir. İşte bu nedenle Dünya Kadınlar Günü, Anneler Günü gibi bu tür etkinliklerin kadınlarımızın sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik durumlarıyla ilgili toplumsal bir bilinç oluşmasına katkıda bulunacağına inanıyorum.

Biz de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak başlattığımız ve 100 bin anne hedefiyle yola çıktığımız ‘Evden Okula, Haydi Anneler Spora Projemizle’ özellikle ev kadınlarımızı evde mutfak ile televizyon arasında sıkışmış monoton bir hayattan çıkararak onlara sağlıklı, sporla ve pek çok sosyal etkinlikle dolu bir yaşamın kapılarını açıyoruz… Projemizi 105 okulda ve Büyükşehir Belediyemizin merkezlerinde, 115 eğitmen eşliğinde yürütüyoruz.

Biliyoruz ki ‘Anneye hizmet; çocuğa, eve, mahalleye, şehre, topluma, millete kısacası kadına hizmettir.’

Bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü kutlu olsun…

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.