www.vizyonkenthaber.com

1 2

Dilovası’nda “Türkiye ve Ortadoğu” Konferansı

Dilovası’nda “Türkiye ve Ortadoğu” Konferansı
27 Şubat 2018 - 8:02

Dilovası Belediyesi’nin düzenlediği tarih ve kültür konulu konferans programın konuğu Tarihçi Yazar Prof. Dr. Mehmet Çelik, oldu. Çelik, Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını ve Ortadoğu’da oyun kuran ve yöneten bir ülke konumunda olduğunu belirtti.

Dilovası Belediyesi tarafından düzenlenen  Türkiye’nin ve Ortadoğu geleceği konulu konferansın konuğu Prof.Dr. Mehmet Çelik’ti. Dilovası Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Turan Güneş, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Babaoğlu, Dilovası Belediyesi meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ

Konferansın açılış konuşmasını yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Ülkemizin ve Ortadoğu’da çok önemli gelişmelerin yaşandığı bu süreçte bizde olayları yakından takip ediyoruz. Ülkemizin bekası ve güvenliği için kahraman askerimiz Zeytin Dalı operasyonu ile Afrin’de seve seve canlarını ortaya koymaktadır. Hepimiz Mehmetçiğimizin yanındayız. Onlar yalnız değildir. Bundan öncede ülkemiz adına canlarını feda eden askerlerimiz ve emniyet mensuplarına Allah’tan rahmet, gazilerimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

MİLLİ İRADE BAYRAĞINA SAHİP ÇIKTI

Ülkemiz konumu itibarı ile çok önemli bir konumda bulunmaktadır. Bu birilerinin hoşuna gitmiyor. Ülkemizde ki kardeşlik, birlik beraberliğimiz birilerini rahatsız etmektedir. Ülkemizde yaklaşık 40 yıldır çeşitli nedenlerle ülkemizi bölmek için ellerinden geleni yaptılar. Son olarak 15 Temmuz’da yaşadığımız hain darbe girişimi yakın tarihimizde ki en büyük hainliği gördük. Ancak milli irade Cumhurbaşkanına, devletine bayrağına ve vatanına sahip çıktı. Hainlere geçit bırakmadı. İnşallah bundan sonra da ülkemiz üzerinde ki karanlık odaklara halkımız her zaman gereken cevabı verecektir.”dedi.

DİLOVASI’NIN BAŞARISI GENEL MERKEZDE TAKDİR EDİLDİ

Başkan Toltar’ın ardından konferans vermek üzere sahneye gelen Prof. Dr. Mehmet Çelik, 15 Temmuz’da Dilovası’nın gösterdiği dik duruşa değinerek “Dilovası 15 Temmuz hain darbe gecesinde kenetlenmiş ve hainlere doğulusu batılısı gereken cevabı vermiştir. Bu ve ayrıca referandumda alınan yüzde 61’lik oy oranı büyük bir başarı olarak AK Parti Genel Merkezi’ne kadar ulaşılmış ve bu Genel Merkezin oldukça hoşuna gittiğini ve takdir ettiklerini biliyorum. Sizlere hem 15 Temmuz’da gösterdiğiniz birliktelikten ve referandumda alınan büyük başarıdan dolayı teşekkür ediyorum.“dedi.

100 YILDIR KAN VE GÖZYAŞI DİNMEDİ

Daha sonra Türkiye ve Ortadoğu konulu konferansa başlayan Çelik, “Amerika Kudüs üzerine hamle yaparak Müslümanları kışkırtmaya çalıştı. Kudüs tarih boyunca Müslümanların onur kalesi olmuştur. Birleşmiş milletlerde yapılan oylamada Cumhurbaşkanımız sayesinde Kudüs’ün onurunu korumak için büyük bir çaba sarf ederek 125 ülke Türkiye’nin yanında yer almıştır. Gelecek nesiller Kudüs’ün tarihini yakından incelemelidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Dünya 5’ten büyüktür’ ifadesi bütün dünyanın dikkatini çekti. Devletleri sömürmeye alışmış ülkelere karşı, Türkiye’nin dik duruşu ve rest çekmesi ezilmiş ve ezilmekte olan tüm toplumlara örnek oldu. 100 yıldır bu coğrafyada kan ve gözyaşı dinmedi. Bu kan ve gözyaşı Avrupa’da, Amerika’da ve Uzak Doğu’da yok. Bu durum hep İslam coğrafyasında yaşanıyor.  Bunu hep sorgulamalı ve tedbirli olmalıyız.

MİLLET OLARAK BİR OLACAĞIZ

Türkiye tarihin her noktasında önemli dönemlerden geçmiştir. Ülkemiz şu anda Afrin de Zeytin Dalı harekatını sürdürüyor. Aslanlarımız, Mehmetçiğimiz terörist avlıyor. Geleceğimiz için, daha güzel bir Türkiye için bunun yapılması şart. Millet olarak bir olacağız, Cumhurbaşkanımıza destek vereceğiz. Afrin’de onları kazdıkları kuyulara gömeceğiz inşallah.”dedi.

BAŞKAN TOLTAR’DAN TEŞEKKÜR

Konferans sonunda Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Prof.Dr. Mehmet Çelik’e katılımlarından ve yaptığı açıklamalardan dolayı teşekkür ederek hediye takdim etti.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.