www.vizyonkenthaber.com

1 2

DİLOVASI’NDA SIKI DENETİM

DİLOVASI’NDA SIKI DENETİM
06 Mart 2018 - 8:03

Dilovası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, ilçede faaliyet gösteren pastane ve imalathaneleri denetledi.

Dilovası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, ilçede faaliyet gösteren pastahane ve imalathaneleri denetlendi.

Pasta, tatlı, baklava gibi yiyecek imalatı yapan ve bunları satan işyerlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığını ve satışların hangi ortamlarda yapıldığına bakan ekipler, iş yerlerinin sağlık karnelerini, iş yeri açma ruhsatlarını ve tatil ruhsatlarını da incelediler. Yapılan üretimlerin hijyen kurallarına uygun olup olmadığı konusuna büyük bir hassasiyet gösteren denetleme ekibi; çalışanların iş önlüğü kullanıp kullanmadıklarına, üretim malzemelerinin tazeliğine, kullanılan yağlara ve son kullanma tarihlerine bakarak Yetkililer; vatandaşların yiyeceklerini hijyen koşullarına uygun ve sağlıklı olarak tüketebilmeleri amacıyla ilçede bulunan bütün imalathanelerin aralıksız denetleneceğini kaydedildi.

Dilovası’nı modern ve daha temiz yaşanabilir bir kent haline dönüştürmek için çalışmalarını sıklaştırdıklarını dile getiren Dilovası Belediye Başkan Ali Toltar, Hijyen konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Çünkü halka ulaştırılan besinlerin temiz olması, sağlıklarının da iyi olması için en büyük sebeptir dedi.

Başkan Toltar, ”fırın, lokanta ve kasap imalathaneleri gibi alanlarda da sıkça hijyen mevzuat denetimleri yapıyoruz ve uygun olmayan yerleri uyarıyoruz. Aynı hijyeni aksattıkları taktirde, cezai işlem uyguluyoruz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.