www.vizyonkenthaber.com

1 2

‘DERİNCE’Yİ VE TÜRKİYE’Yİ SAADET’E KAVUŞTURACAĞIZ’

‘DERİNCE’Yİ VE TÜRKİYE’Yİ SAADET’E KAVUŞTURACAĞIZ’
23 Nisan 2018 - 10:15

Tek listeyle gidilen Kongre Yelken Kültür Merkezi’nde yoğun ve coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi.

Mevcut ilçe başkanı İbrahim İlhan’ın tek listeyle katıldığı ve yoğun ilginin gösterildiği kongreye; katılım beklenenin çok üzerinde gerçekleşti. Kongreye Saadet Partisi genel idare kurulu üyesi Mustafa Kaya, Saadet Partisi Kocaeli Teşkilatlanmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Zafer Mutlu, Saadet Partisi Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları ve yönetim kurulları, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, CHP İlçe Başkanı Nihat Değer ve Yönetimi, MHP İlçe Başkanı Zeki Omurca ve yönetimi, İYİ Parti Yönetim Kurulu, , mahalle muhtarları ve STK temsilcileri ile parti teşkilat ve yönetimi katıldı.

BU SALONDA SABRIN TİMSALİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER VAR

İlçe kongresinde konuşan Saadet Partisi Derince İlçe Başkanı İbrahim İlhan, ‘’Bu salonda siyasi parti temsilcilerimiz, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, oda ve sendika temsilcilerimiz var. Bu salonda ailesinden eşinden ve çocuklarından fedakârlık yaparak gece gündüz çalışan hanım kardeşlerimiz var. Bu salonda genç yaşlarına rağmen ülkesi ve milleti adına inancı ve idealleri olan gençler var. Bu salonda ailesinin geçimini temin etmek için kazandığı helal kazançtan davasına ve partisine kaynak ayıran erkek kardeşlerimiz var. Bu salonda yaşanabilir Türkiye yeniden büyük Türkiye yeni bir dünya ideali için çalışan vatan ve millet sevdalısı inancın, azmin, sadakat ve sabrın timsali Milli Görüşçüler var. Selam olsun sizlere hoş geldiniz sefalar getirdiniz.’’Dedi.

DERİNCE’Yİ VE TÜRKİYE’Yİ SAADET’E KAVUŞTURACAĞIZ

İbrahim İlhan, ‘’Kocaeli’nin ilk limanının Derince de kurulması sebebi ile Derince dünya da liman şehri olarak bilinir. Derince aynı zamanda sanayi şehridir. Tarihin derinliklerinden gelen Çenesuyu’nda Türkiye de ün yapmış Derince’nin değeridir. Ancak ne yazık ki son günlerde Derince çok kötü bir imajla anılıyor ve konuşuluyor. Dünya da saygın bir kuruluş olarak bilinen İnsanı Geliştirme Vakfı tarafından yapılan bir çalışmanın sonunda Derince en kötü Belediye seçilmiştir. Nüfusu en büyük 161 ilçe arasında yapılan çalışmada Derince belediyesi son sırayı alarak 161. seçilmiştir biz Saadet Partisi olarak böyle bir unvanı ve sonucu içimize sindiremiyoruz. Değerlendirmelerinin ne kadar objektif olduğu konusunda bir bilgimiz yok ancak aynı partiye mensup İzmit belediyesi 3.lük derecesi almıştır. Biz bu değerlendirmeleri hiç dikkate almadan, derince de yaşayan insanlar olarak Derince belediyesinin çok kötü yönetildiğini her vesile ile söylüyoruz. Biraz gerilere gittiğimiz zaman 1994 yılında yönetimde olan Milli Görüşçü Derince belediyesi Türkiye’nin en saygın Devlet kuruluşu olan Devlet istatistikleri enstitüsü tarafından yapılan değerlendirme sonucu Türkiye 3.lüğü ile ödüllendirilmiştir. Asrın felaketi olarak bilinen 17 ağustos depremine rağmen en fazla yıkım ve can kaybına uğramış bir belde de bu başarıyı yakalamak Milli Görüş belediyesine yakışırdı. O dönemde boşa akan meşhur Çene Suyumuzun kurucu genel müdürü olmakla iftihar ettiğim fabrika yol üretime geçirerek yüzlerce insanımıza istihdam ve belediyemize gelir sağladık. Fabrikanın kurdelesini kesmekte Merhum Erbakan Hocamıza nasip oldu. Bu vesile ile kendisini rahmet minnet ve şükranla anıyorum. Derince’yi ve ülkemizi hak ettiği yere getirmek için, herkesin bir birine kardeşçe baktığı bir ortamı sağlamak için bütün gücümüzle çalışarak Derince’yi ve ülkemizi Saadete kavuşturacağız. Sözlerimi Hz. Mevlana’nın güzel bir sözü ile bitirmek istiyorum ‘DÜNYA GÖZÜ İLE BAKAN YÜZÜ, KALP GÖZÜ İLE BAKAN ÖZÜ GÖRÜR .’Evet, 5 duyu organlarına kendilerini hapsedenler hakkı ve gerçekleri göremezler. Şimdi arınma öze dönme gönül gözümüzü açma ve Milli Görüşe dönme zamanıdır. ‘’ İfadelerini kullandı.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER

İL KONGRE DELEGELERİ

Zafer UYGUN Hazım ESİRCİ

Harun SARIDOĞAN Suay YILDIRIM

Necat BAKAL Nazım ŞEKER

Tuncer SANCAR Fatih AKBABA

Serkan ZATSAN Celal YETKİNER

Habil BALBAL Necati KATIRAĞ

Erkan KARAMUS Atilla AYDIN

İsmail AVCI Mehmet TUNÇ

Atakan MALKOÇ Sebahattin ÖZEN

Mehmet ALTUN Olcay ARAS

Abdullah METE Murat YÜCETÜRK

Fatih BİLGİÇ Sebahattin KUŞÇİ

Yusuf TALAN Mustafa SÖĞÜT

Selçuk Şahin Ömer UÇAR

İbrahim İLHAN Hilmi KANPARA

Zafer UYGUN Sebahattin ÖZEN

Harun SARIDOĞAN Kamil ESİRCİ

Necat BAKAL Atilla AYDIN

Habil BALBAL Halil İbrahim KARTAL

Erkan KATIRAĞ Saliha ÖZALP

Ahmet DEMİR Sare DENİZ

Erkal KARAMUS Nermin KARTEL

Ahmet DEMİR Serfinaz ÖZALP

İsmail AVCI Hatice DEMİR

Abdullah METE Kezban DENİZ

Selçuk Şahin Firdevs ŞAHİN

Mehmet ALTUN Ayşe ŞEKERCİ

Süleyman KÜÇÜKKESKİN Aysun ÖZCAN

Necip KATIRAĞ Ayşegül AYDIN

Atakan MALKOÇ Tayyibe DURTAŞ

Hazım ESİRCİ Sena İLHAN

Yusuf TALAN Vahide DEMİR

Celal YETKİNER Semra BALBAL

Suay YILDIRIM Belgin BALABAN

Mustafa SÖĞÜT Seval ZATSAN

Mahmut DEMİR Nurşen ARSLAN

Fatih BİLGİÇ

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.