www.vizyonkenthaber.com

1 2

Demiştik Verebilecek Cevabınız Var mı diye..Yok MUŞ !

Demiştik Verebilecek Cevabınız Var mı diye..Yok MUŞ !
24 Ekim 2017 - 15:26

Körfez Yarımca’da Pınar Uysal tarafından işletilen bir işletme ile ilgili yazdığımız yazıya, sorduğumuz sorulara Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Suskun kaldı, Pınar Uysal sesini çıkaramadı.

Demek ki iddialar doğru. Çünkü ‘Suskunluk kabullenmektir‘ kuralı gereği susanlar, bu iddianın iddiadan ziyade gerçek olduğunu kabul etmiş oldular.

Ayrıca bu haberi asla gündemden düşürmeyeceğiz, düşürmeyeceğiz ki unutulmasın. Unutulmasın ki hesabı sorulsun. Hesabı sorulsun ki belediyelerin imkanları babalarının imkanlarıymış gibi kullanılamasın !!!

İşte haberimiz ve haberimizdeki o iddialar ve Baran’ın suskun kalmasına neden olan o sorular;

Körfez belediye başkanı İsmail BARAN ve AK Parti Körfez belediyesi meclis üyesi Pınar UYSAL’a birkaç sorumuz var. Biz sadece soruyoruz, ithamda bulunmuyoruz. Sorularımıza en kısa sürede de yanıt bekliyoruz.

SAYIN BARAN;

1 – Körfez Yarımca spor akademisi içindeki kafenin ihalesini yaptınız mı?

2– İhalesini yaptıysanız, bu kafeyi AK Parti meclis üyesi Pınar UYSAL’ın işletmesi yasal ve uygun mudur?

3 –  Pınar UYSAL işlettiği kafenin kirasını ödüyor mu?

4 – Bu kafenin su ve elektrik borcunu aylardır belediye mi ödüyor?

5 – Bu tesiste (sizi kutluyorum) birçok minik kardeşimiz sosyal olarak hizmet görüyor. Lakin soru şu, bu minik kardeşlerimize gelen spor malzemeleri ve özellikle su stoklarının çabuk bittiği konuşuluyor. Acaba evlerinin su ihtiyacını bu stoklardan gören yetkililer olabilir mi?

 

SAYIN UYSAL;

1 – Bir meclis üyesi olarak buradan hiçbir masraf yapmadan aldığınız kazanç helal mi?

2 – Meclis üyesi olarak illegal yollarla burayı  işletmenizin açıklamasını nasıl yapacaksınız?

3 – Bütün bu skandalların yanı sıra elektrik ve su parasını dahi ödemediğiniz doğru mu?

4 – Etik bir gazeteci olarak konu ile alakalı sizinle konuşmaya geldiğimde ne olur haber yapmayın benim başım belaya girer. Haber yapsanız da benim ismim geçmesin diyerek ne demek istediniz?

5 – Ben burayı başkana kaç kez söyledim benden alın diye ama almadı, ben ne yapabilirim diyerek başkanın burayı sizin işletmenizi direttiğini mi kast ediyorsunuz? Ve bunu neden yapıyor?

6 – Peki son soru.. vergi mükellefi oldunuz mu? Vergi mükellefi olmadıysanız kime ve neye güvenerek bu suçu işlediniz. Vergi dairesi konudan haberdar mı?

 

Sayın Başkan ve Sayın Meclis üyemize sorduğumuz soruların yanıtını en kısa bir zaman da bekliyoruz. Tabi verilebilecek cevapları varsa …

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.