www.vizyonkenthaber.com

1 2

DEFACTO ’EĞİTİM SEKTÖR İŞBİRLİĞİ’NE KATILDI

DEFACTO ’EĞİTİM SEKTÖR İŞBİRLİĞİ’NE KATILDI
30 Ocak 2019 - 9:40

Kocaeli Valiliği ile DEFACTO Perakende Ticaret A.Ş. arasında yapılan “Eğitim Sektör İşbirliği” Protokolünün İmza Töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Makam Toplantı Salonunda gerçekleşen törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan, DEFACTO Finans ve İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Önder Şenol, DEFACTO Kurumsal İletişim Müdürü Cenk Yapıcı, DEFACTO Sosyal İşler Yöneticisi Mehmet Koyun, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) Kurucusu Selçuk Öncer, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Arzu Hoplamaz, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Proje Koordinatörü Halil Mete Yapıcı katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy törende yaptığı konuşmalarında; “Bu proje inşallah hedeflediği amaca ulaşır. Hem sizler adına, hem de özellikle öğrencilerimizin kendilerini geliştirmeleri ve pratiklerinin artması anlamında çok önemli. Bu ürünlerin mağazalarda satışa konulması ve elde edilecek gelirinde vakfımıza hayır amaçlı aktarılacak olması projeyi çok daha anlamlı hale getiriyor. Umarım bu proje Türkiye’ye örnek olacak neticeleri ortaya çıkarır.” diyen Aksoy, katkı sunan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Aksoy ve protokol üyeleri “Eğitim Sektör İşbirliği” Protokolünü hayırlı olsun dilekleriyle imzaladılar ve günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

Yapılan bu Protokolle; DEFACTO tarafından temin edilecek fire kumaşlar ile öğrenciler tarafından üretilecek ürünlerin ( giyim, aksesuar vb.) DEFOCTO aracılığı ile satışa çıkarılması ve burudan sağlanacak gelirin sivil toplum kuruluşlarına bağış olarak aktarılması amaçlanmaktadır.

İzmit Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İzmit Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından üretilecek ürünlerin DEFACTO tarafından yapılacak satıştan elde edilecek gelirlerin, Kanserli Çocuklara Umut Vakfına bağış olarak aktarılması ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amaçlanmıştır.

Protokol kapsamında ayrıca bu okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilerin de kılık kıyafet ihtiyaçları DEFACTO tarafından karşılanacaktır.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.