www.vizyonkenthaber.com

1 2

Cumhuriyet Çağdaşlıktır Laikliktir Aydınlanmadır

Cumhuriyet Çağdaşlıktır Laikliktir Aydınlanmadır
27 Ekim 2017 - 11:25

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’IN 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı ;

 

”29 Ekim 1923 tarihi, Türk Ulusunun Atatürk’ün önderliğinde dünya tarihinde eşine ender rastlanır bir şekilde emperyalist güçlere karşı büyük bir destan yazdığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu şanlı tarihimizdir.

Milletimiz, 94 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, Kurtuluş Savaşındaki kahramanlığı ile var olma savaşımını kazanmış, ardında da kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile ulusun karanlıktan aydınlığa çıkışını, dirilişini simgeleştirmiştir.

Cumhuriyetle birlikte bir kişinin mutlak iktidarı yerine milli irade gelmiştir. Milli iradeyi de bir kişi değil Türkiye Büyük Millet Meclisi temsil etmektedir. Bizim cumhuriyetimiz yurttaşlar arasında hiçbir ayrım yapmaz. Cumhuriyette herkes eşit haklara sahip yurttaşlardır. Kutuplaştırma siyaseti, her türlü ayrıcalık ve ayrımcılık Cumhuriyetin özüne de ruhuna da aykırıdır. Cumhuriyet çağdaşlıktır, laikliktir, aydınlanmadır.

Cumhuriyet, korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır. Bunun bilinciyle, bizlere parlak bir gelecek, onurlu bir yaşam, tam bağımsız, çağdaş ve ulusal bir devlet armağan edenlere sonsuz minnet duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 94. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Haydar Akar

Kocaeli Milletvekili

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.