www.vizyonkenthaber.com

1 2

“Coşkulu mitingde izdiham..

“Coşkulu mitingde izdiham..
21 Mart 2019 - 20:52

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener adaylarıyla,bugün Kocaeli Milli İrade Meydanı’nda halkla buluştu.Binlerce kişinin katılımıyla izdihamın yaşandığı mitingde iki lider; “Memlekete huzur gelecek.” dedi.

“60 BİN KİŞİLİK KATILIM”

Ücretsiz tramway seferiyle vatandaşa destek verilen miting için eski Perşembe Pazarı alanı,dört bir yandan afişler ve bayraklarla süslendi.Coşkulu ve neşeli biten mitinge,İyi Parti İl Teşkilatı’nın belirlemelerine göre,60 bin kişinin katıldığı vurgulandı.Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı mitingde,liderler Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in ardından teker teker sahneye çıkan adaylar halkı selamlayarak hep beraber fotoğraf çektirdi.

KILIÇDAROĞLU; “ÜLKEYE DEMOKRASİ BAHARI GETİRECEĞİZ”

Mitingde ilk boy gösteren isim Chp Lideri Kemal Kılıçdaroğlu oldu.Halkı selamlayarak sözü alan Kılıçdaroğlu; “Bugün baharın gelişinin kutlandığı gün.Herkesin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.Biz bu ülkeye demokrasi baharını getireceğiz.Beraber huzur içinde yaşamak için kararlıyız.Bayrağımızın altında kavgadan uzak,herkesin işinin,aşının olduğu bir Türkiye olsun istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“ONLARIN FERİŞTAHI GELSE DİZ ÇÖKMEYİZ”

Sözlerinin devamında Kılıçdaroğlu ; ” Birileri kavgadan,gerilimden medet umuyor.Vatandaşın mutfağında kavga var! Niye kavga,niye gerilim?’Mutfaktaki yangını gören olmasın’ diyorlar.Niye kimse görmesin?
 Onların tek amacı mutfaktaki yangını kimse görmesin. Bunlara takılmayın, onların feriştahı bile gelse biz diz çökmeyiz. Endişe etmeyin siz. Beraber iyi olacağız, mutfaklar iyi olacak. Ne olacak? Yönetimler iyi olacak. Ne olacak? Mart’ın sonunda bahar gelecek. Hep beraber huzurlu bir Türkiye için, güzel bir Türkiye için her evde huzur ve bereketin olduğu bir Türkiye için caddelerinde fabrikalarında, parklarında güler yüzle dolaşan insanların olduğu güler yüzlü Türkiye için beraber mücadele edeceğiz. ” şeklinde devam etti.

“ÜRETEN BİR TÜRKİYE OLACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu’nun ardından sözü alan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener; “Sevgili vatandaşlarım,hepiniz hoşgeldiniz.Öncelikle hepinizin Nevruz Byramı’nı kutluyorum.Bu bahar tüm Türkiye’ye iyi gelecek.Ülkemize demokrasi anlamında,huzur anlamında baharı getireceğiz.Asla endişe etmeyin,hep beraber iyi olacağız.Üreten bir Türkiye olacağız.Fabrikalar satıldı,yerine yenisi gelmedi! Çocuklarınıza istihdam yapıldı mı? Yatırım yapıldı mı? Zenginleştiniz mi? Hayır! Satılan hiçbir şeyin yerine yenisi gelmedi!” diye konuştu.

“KOCAELİ BU HALE Mİ DÜŞECEKTİ”

Akşener sözlerinin devamında; “Burada sanayi bölgesinde sayısız işsiz insan var! Kocaeli bu hale mi düşecekti? Kocaelili gençler sanayi şehri İzmit’te işsiz kalmalı mıydı? Ekonominin, esnafın, sanayinin, tarımın, üreten bir Türkiye haline dönmesi için bir vizyona ihtiyaç var. Bu vizyon üreten ekonomi vizyonudur. Yüksek teknolojiyi getirip, sanayimizi yüksek teknolojiyle harman edip, yüksek teknoloji satan bir ekonomi anlayışını Türkiye’de ortaya koymak gerekir. O zaman Kocaeli Üniversitesinden mezun olan gençler iş bulurlar, iş açarlar, ihracat yaparlar… Kendine yeten, sonra da ihracat yapan bir Türkiye’yle cari açık da kapanır, Türkiye kendine yeten bir ülke haline gelir.” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYELERİMİZ HIRSIZLIK YAPMAYACAK”

Akşener son olarak; “Martın sonu bahar olacak ve inşallah Türkiye hep birlikte, Kocaeli hep birlikte iyi olacak.” diyen Akşener, “Belediye başkanlarımız inşallah israf yapmayacaklar, parayı çarçur etmeyecekler, çalmayacaklar, çaldırmayacaklar, hırsızlık yapmayacaklar ve yandaş kayırmayacaklar. Hakkın, haklının yanında olacaklar, adaletli olacaklar, demokrasiye uygun bir tutum içinde olacaklar ve hiç kimseyi ayırmayacaklar. Cebinden nüfus cüzdanını çıkaran herhangi bir kardeşimin torpile, ayağa, paşaya ihtiyacı olmayacak.” diyerek açıklamalarını tamamladı.

ADAYLARLA EL ELE HEP BERABER FOTOĞRAF

Chp Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Lideri Meral Akşener, konuşmalarını tamamladıktan sonra,Millet İttifakı’nın Kocaeli’deki tüm adaylarıyla hep beraber el ele fotoğraflar çektirerek mitingi tamamladı.

HABER:YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.