www.vizyonkenthaber.com

1 2

ÇOCUK MESLİSİ’NDEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

ÇOCUK MESLİSİ’NDEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
09 Mart 2018 - 8:33

İzmit Belediyesi Çocuk Meclisi tarafından Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir etkinlik düzenlendi. Belsa 9. Kattaki  meclis salonundaki çocukların etkinliğine Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut’ta katıldı.

Hazırladıkları pankartlarla kadınlar gününü kutlayan çocukların  etkinliğinde konuşan Başkan Vekili İbrahim Bulut;” Bugün artık ülkemizde kadınlara pozitif ayrımcılık uygulanmaktadır.

KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

Kadın hakları konusunda dünyadan da önde durumdayız. Anayasamızda artık kadınlara pozitif ayrımcılık konusunda hüküm bile var. Kadınların sosyal hayata katılımı  konusunda da ciddi gelişmeler var. Eskiden “ evinde otursun, kız çocuklar okumaz, senin baş örtün var okuma” denilirken günümüzde kadınlar toplumumuzun her kesiminde yer almaktadır. Kızlarımız artık  giyimleri, baş örtüleri nedeniyle eğitim başta olmak üzere her türlü haklarını sonuna kadar kullanabiliyorlar. Bunları yeterli görmüyoruz, daha da iyi olmalıyız. İnancımızdan dolayı da kadınlarımıza değer veriyoruz. Buna rağmen  bazı sorunlar yaşanıyor. Bunun da en önemli sebebi eğitimdir. Bir insanın şiddete başvurası yanlış bir metottur. Bu bir toplumsal sorundur. Bu aşamada da eğitim hayatında ciddi mesafeler kat edersek bunlar da çözülecektir. Çocuk Meclisimize teşekkür ediyorum. Kadınlar günü gibi konularda bir araya gelmeye devam edin. Sizden büyüklere de mesajınızı vermeye devam edin ki kadın hakları vb. toplumsal konularda bir duyarlılık oluşsun” dedi.

Konuşmaların ardından çocuklar Başkan Vekili Bulut ile birlikte belediyedeki birimleri ziyaret ederek  bayan çalışanlara karanfil vererek günlerini kutladılar.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.