www.vizyonkenthaber.com

1 2

CHP’den 9 isim AK Parti’ye geçti !

CHP’den 9 isim AK Parti’ye geçti !
23 Mart 2019 - 16:54

AK Parti İzmit İlçe’de yapılan rozet töreni kapsamında CHP’den istifa eden isimler AK Parti’ye geçiş yaptı.

CHP’den 9 isim AK Parti’ye geçti

CHP’den istifa eden birçok isim AK Parti’ye geçiş yaptı. AK Parti İzmit İlçe’de düzenlenen rozet törenine Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül’ün yanı sıra AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ve parti yöneticilerinin katıldığı törende aralarında CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçiş yapan CHP İzmit İlçe Teşkilatı Yöneticisi Hasan Akbulut’un da bulunduğu 9 isime AK Parti rozeti takıldı. Törenin ardından grup adına açıklamalarda bulunan Akbulut, “Bizim sizden bir farkımız yoktur’ deyip mütevazi bir tavırla bizlere gönlünü açan Sibel Gönül için tercih yapmakta çok zorlanmadık ve bizleri kucaklayan tarafta yer almaya karar verdik” dedi.

İŞTE O İSİMLER
CHP İzmit İlçe Teşkilatı Yöneticisi Hasan Akbulut, İzmit İlçe Örgütlenme Komisyonu Üyesi Hüseyin Akbulut, Serdar Mahallesi’nden CHP Mahalle Başkanı Arif Kartal, Terzibayır Mahallesi Üyesi Ferdi Duran, Terzibayır Mahallesi Delegesi Kezban Duran, Terzibayırı Mahallesi Kadın Kolları Başkanı Arzu Kobilay, CHP Üyeleri Tuncay Şalış Ve Tuncay Kardaş, Tüysüzler Mahallesi’nden CHP Üyesi Hasan Sarıkaya.

“ÖTEKİLEŞTİREN TUTUMLAR BENİ VE ARKADAŞLARIMI ÜZDÜ”
AK Parti rozetini taktıktan sonra konuşmasına kısa bir özgeçmiş ile başlayan CHP İzmit İlçe Teşkilatı Yöneticisi Hasan Akbulut, “1964 İzmit doğumluyum evli ve 3 çocuk babasıyım. 2002 yılından beri aktif olarak CHP’de siyaset yapıyorum 2013 yılına kadar farklı kademelerde görevler üstlendim. 2013 yılından beri CHP İzmit ilçe yöneticiliği yapmaktayım. Özellikle Fatma Hürriyet’in adaylığından sonra yaşadığımız bir takım olumsuzluklar bu gün burada olmamıza vesile oldu. Çünkü insanız ve yaşadıklarımızdan etkileniyoruz. Hele ki şehri ilgilendiren konularda çok daha titiz davranmamız gerekiyor. Bu her şeyden önce bir İzmitli olarak bizim vazifemizdir. Yaşadığımız süreçte CHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın ve bilhassa Fatma Hanım’ın biz muhacir vatandaşları hor gören ve ötekileştiren tutumları beni ve arkadaşlarımı çok üzdü

“SİBEL GÖNÜL BİZLERE GÖNLÜNÜ AÇTI”

Bu süreçte arkadaşlarımıza, kalitesiz ve seviyesiz yakıştırmasından tutunda hamaldan boyacıdan temsilcimi olurmuş sözüne kadar bizi yaralayan inciten bir sürü tavır ve söyleme maruz kaldık. Sonra bir vesile ile Sibel Ablamızla tanışma imkanımız oldu. Bizlere karşı gösterdiği samimi ve içten tavır ister istemez bir kıyaslama yapmamıza sebep oldu. Bir yanda kardeşlik türküleri söyleyip, tabiri caizse yüzümüze gülüp arkamızdan bize üçüncü sınıf vatandaş muamelesi yapan Fatma Kaplan Hürriyet. Diğer yanda, ‘bizim sizden bir farkımız yoktur’ deyip mütevazi bir tavırla bizlere gönlünü açan Sibel Gönül. Şartlar böyle olunca bizde tercih yapmakta çok zorlanmadık ve bizleri kucaklayan tarafta yer almaya karar verdik” dedi.

“TÜM KARDEŞLERİMİZİ AYNI ÇATI ALTINA DAVET EDİYORUZ”
Bir gün Sibel Abla bize dedi ki; “arkadaşlar; sizi bana sorduklarında ben onların kardeşiyim diyorum. Beni de size sorduklarında hiç çekinmeden deyin ki Sibel Gönül bizim ablamızdır. Seçildikten sonra bu hukukun gereğini yerine getireceğimden emin olun.” İşte bu görüşme bizim için bir dönüm noktası oldu bugün itibari ile bizleri ve hatta tüm İzmitlileri kucaklayan gönül belediyeciliği anlayışının temsilcisi olan AK Parti çatısı altında ve Sibel ablamızın yanında siyaset hayatımıza şehrimizin çıkarları doğrultusunda devam edeceğimizi ilan ediyoruz. Hatta bununla da yetinmeyip tüm kardeşlerimizi bu çatı altında toplanmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.