www.vizyonkenthaber.com

1 2

CHP VE İYİ Parti’den miting açıklaması

CHP VE İYİ Parti’den miting açıklaması
15 Mart 2019 - 21:14

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 21 Mar’ta Milli İrade Meydanı’nda ortak miting düzenleyecek. CHP ve İYİ Parti İl başkanlığı mitingle ilgili ortak açıklama yaptı

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere yönelik Millet İttifakı bileşenleri CHP ve İYİ Parti, kentimizde ortak miting düzenleyecek. 21 Mart Perşembe günü saat 14.00’te Milli İrade Meydanı’nda düzenlenecek olan mitinge, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener birlikte katılacak. Mitingle ilgili CHP İl Başkanlığı ve İYİ Parti İl Başkanlığı basın açıklaması düzenledi. İYİ Parti İl binasında düzenlenen toplantıya İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Millet İttifakı İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, il yöneticileri, ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

BAŞARI KAZANIM İSTER

Toplantıda ilk olarak söz alan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Bugün ki toplantımız 21 Mart’ta gerçekleştirilecek mitingle ilgili. İki partinin de genel başkanı gelecek. Detayları birkaç gün içerisinde netleşecek. Biz Kocaeli’de güzel bir birliktelik sağladık. Sağduyulu bir çalışmanın akabinde güzel bir oluşum gerçekleşti. Bunun da neticesini 31 Mart’ta göreceğiz. Başarı kazanım ister. Bu illa belediye başkanı almak, seçim kazanmak değil. Bizim geldiğimiz felsefe ahlaki bir duruşla çalışma yapmak. Seçimin kazanılıp, kaybedilmesi önemli değil” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DEKİ EN ZOR SEÇİM

Sözlerinin devamında Yıldız, “Bizim amacımız halka daha iyi hizmet sunmak. Biz yanlış işlerle seçim kazanmak istemiyoruz. CHP ve İYİ Parti Kocaeli’de takdire şayan bir seçim çalışması yaptı. Bu çalışma bir duruşun eseriydi. Bunu yapmamızın nedeni nasıl kazanırsak kazanalım seçim kazanalım değildi. Türkiye’de en zor seçimi yaşıyoruz. İttifaklar Türkiye’de ilk defa yapılıyor. Bunu da başarabilmek onurlu duruş getirir” şeklinde konuştu.

HER BÖLGEDE CİDDİ MANADA İDDİALIYIZ

Konuşmasının devamında Yıldız, “Kılıçdaroğlu, Akşener’in memleketi olması nedeniyle Büyükşehri bir yıl önce kurulan bir partiye verdi. Güzel bir duruş sergiledi. Kaman beyin aday olmasıyla bu yarışın içerisinde olduk ve şu anda da çok iyi gidiyoruz. Kocaeli’nin her bölgesinde ciddi manada iddialıyız. Büyükşehirde ve çoğu ilçede iddialıyız, seçimi alacağız” diye belirtti.

FİKİR BİRLİĞİ YAPTIK

Yıldız’ın ardından söz alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bizim genel başkanımızın programında yoktu ancak İl Başkanları olarak görüştük ve gelmesini sağladık. Her iki genel başkanda bizim. Bu ittifak Türkiye’de bazı şeylerin önünü açacak. İki ayrı siyasi parti olabiliriz ama Millet İttifakı için biz güç ve fikir birliği yaptık. Bunda herhangi bir şekilde kişisel menfaat yok. Kocaeli’de Millet İttifakını çok rahatlıkla kurduk. Herhangi bir serzeniş yok. Yeni Zelanda’da hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı diliyorum. Bu tür saldırıların hepsine karşıyız” diye belirtti.

PROJELERİMİ AÇIKLAYACAĞIM

Sarıbay’ın ardından söz alan Millet İttifakı İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman, “Kocaeli siyasi anlamda önemli bir kent. Burada kimse kaybetmek istemez. Sayın Erdoğan, seçimleri kaybedeceği hissiyatı olduğu için buraya gelecek Salı günü. Biz kazanacağımıza inanıyoruz. Genel başkanlarımız bizi desteklemeye geliyorlar. Biz de bu kenti kazanacağımıza ve değişim yaşayacağımıza inanıyoruz. 18 Mart Pazartesi günü Tryp By Windham Otel’de projelerimi açıklayacağım” diye konuştu.

ATEŞBÖCEĞİ KOCAELİ’DE DUVARI SARMIŞ

Son olarak söz alan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Seçime az bir zaman kaldı. Her iki parti için önem arz eden bir il burası. Sayın Süleyman Soylu’nun bir açıklamasını okudum. Kendisi burada pişmaniye satan bir arkadaş mı. Devlet dedikodu yapmaz, devlet gereğini yapar. Düne kadar üstünü örttüğünüz bir sürü suça mensup insanların Kocaeli’de yaşadığını biliyoruz. Bunlardan devletin de haberi var. Zannetmesinler bunlar unutulur. Arşivlerde her şey var. Anlaşılan ateş böceği Kocaeli’de duvarı sarmış. Kendileri korkup Soylu’dan yardım istemiş. Babası da siyasetçi oğlu da. Kendisini geçmişten beri tanırım. Söylediklerini hiçbir zaman ciddiye almadım. Erdoğan için zamanında söylediklerini burada söylemeye terbiyem müsaade etmeyecek” şeklinde konuştu.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.