www.vizyonkenthaber.com

1 2

CHP KÖRFEZ İLÇE BAŞKANI BÜLENT YILDIZ SÖĞÜT’TEN CEVAP BEKLİYOR

CHP KÖRFEZ İLÇE BAŞKANI BÜLENT YILDIZ SÖĞÜT’TEN CEVAP BEKLİYOR
14 Haziran 2020 - 17:51

CHP Körfez ilçe başkanı Bülent YILDIZ CHP’nin sosyal medya hesabından soru sorduğunu fakat kendisinin yanıt vermediğini ifade ederek gazetemize açıklama yaptı.

 

CHP Körfez ilçe teşkilatı adına Başkan Bülent YILDIZ’ın Körfez Belediye Başkanı Şener SÖĞÜT’e Sosyal Medyadan sorduğu soru ve paylaşımı aşağıda..

SizeHuzurHalkaHuzursuzlukHakkı

KAMUOYUNA DUYURULUR;

12.06.2020 tarihinde basın ile paylaştığımız metinde; Körfez Belediye Başkanı’na bazı sorular sorduk. Sorduğumuz soruların ana teması şu idi: “ Faal olmayan bir kooperatifin, Yönetim ve Denetim Kurullarına niçin belediye çalışanlarını atadınız? Ve niçin onlara aylık 3000 TL huzur hakkı verdiniz?” Sayın Başkan, maalesef sorduğumuz sorulara cevap verme tenezzülünde bulunmamış ve yardımcısı vasıtasıyla bir açıklama yayınlamıştır. Yapılan bu açıklamada, açıklamayı yapan kişinin de aldığı huzur haklarında, önceki dönemlere nazaran indirime gidildiği belirtilmektedir. Sayın Başkan yardımcısı, açlık sınırının 2374 TL olduğu bir ülkede siz faal olmayan bir kooperatiften aylık 3000 TL’yi ikinci maaş olarak nasıl aldınız? Bu ücreti alarak hangi gönül belediyeciliğini icra ediyorsunuz? Ayrıca kooperatif için görevlendirilen avukatın kim olduğunu ve aldığı ücreti halkımız ile paylaşmanızı istedik. Siz ise açıklamanızda: “önceki dönem ne maaş alınıyorsa bu dönem de o maaş verilmiştir” şeklinde bir açıklama ile karşılık verdiniz ve hemen akabinde şeffaf belediyecilikten bahsediyorsunuz. Sizin şeffaflık anlayışınız bu mudur? Takdiri halkımıza bırakıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, Körfez Halkının her kuruşunun hesabını sormaya devam edecektir. Kamuoyuna saygılarımızla…

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.