www.vizyonkenthaber.com

1 2

CHP ADAY LİSTESİ BELLİ OLDU

CHP ADAY LİSTESİ BELLİ OLDU
21 Mayıs 2018 - 6:41

CHP’nin 24 Haziran Milletvekili listesi belli oldu. Aday listesinde, Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday olurken, cezaevinde olan Enis Berberoğlu ise İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ekibinden 3 isim listeye girdi. Deniz Baykal ise Antalya 1. sıra oldu.

Bazı milletvekilleri liste dışı kaldı

Fikri Sağlar, Barış Yarkadaş, Mustafa Balbay, Ali Şeker, Eren Erdem, Gülsün Bilgehan, Şenal Saruhan, Haluk Pekşen, Zeynep Altıok, Musa Çam ve Necati Yılmaz gibi partinin önemli isimleri liste dışı kaldı.

KOCAELİ ADAYLARI KİMLER OLDU?

PM’den gelen bilgilere göre; ilk 3 sırada yer alan milletvekillerinden Haydar Akar 1’nci sıraya yerleşirken Fatma Kaplan Hürriyet 2’nci ve Tahsin Tarhan 3’üncü sırada yer aldı. 4’üncü sırada Muhip Kanko, 5’inci sırada Anıl Acurman, 6’ncı sırada Ebru Küçükaydın, 7’nci sırada Yeşim Akpınar, 8’inci sırada Orkun Utkubaş, 9’uncu sırada İsmail Demir, 10’uncu sırada ise Tamer Solakoğlu yer aldı. MYK’nın ardından toplanan Parti Meclisi itiraz etmezse liste oylanacak.

ABDÜLLATİF ŞENER’DE ADAY GÖSTERİLDİ

AKP kurucusu Abdüllatif Şener ise Konya’dan aday gösterildi.

İYİ Parti’ye katılan vekiller listede

Saadet Partisi’ne verilen kontenjan kapsamında bazı yerlerin boş bırakıldığı öğrenildi. Tutuklu bulunan eski İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, eski CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, KHK ile üniversiteden ihraç edilen anayasa hukukçusu Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’nun da CHP’in milletvekili aday listesinde yer aldığı belirtildi. Ayrıca, İYİ Parti’ye katılan, daha sonra yeniden partilerine dönen 15 milletvekiline aday listesinde yeniden yer verildi.

 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.