www.vizyonkenthaber.com

1 2

CEYHAN ”SÖZ VERDİK YAPTIK”

CEYHAN ”SÖZ VERDİK YAPTIK”
03 Ocak 2018 - 9:42

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin CEYHAN il başkanlığı binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

SÖZ VERDİK, YAPTIK

5 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği müjde ve 24 Aralık’ta resmi gazetede yayınlanması ile beraber Taşeron işçi düzenlemesi konusu halloldu. Bu konu milletimize 2015 seçimlerinden en önemli vaatlerimizden biriydi. Emeği geçen herkese şükranlarımı ifade ediyorum. AK Parti söz verdi mi yapar. Söz verdik, yaptık. 1 milyonu geçkin taşeronda çalışan insan vardı. Bunu çözmek AK Parti hükumetine nasip oldu. Bunun gururunu yaşıyoruz. Taşeron sözleşmesi artık kamu ve belediyeler yapmayacak. Taşeronda ki arkadaşlarımız istihdam edilecek. 1 milyon kadar işçi kardeşimiz hangi partili olduğuna, hangi belediyede çalıştığına bakılmadan formül ortaya konmuş oldu. Hayırlı uğurlu olsun.

ASGARİ ÜCRET KONUSU

2018 yılında net 1603 lira olan Asgari ücret hakkında da konuşan Ceyhan, “Şimdi çıkıp açıklama yapıyorlar; Asgari ücreti biz 2 bin lira yaparız diye. CHP iktidar olana kadar asgari ücret 20 bin lirayı geçer. CHP bu zihniyet ile 71 yıl daha iktidar olamaz. Asgari ücrette 2015 sürecinde 1300 liralık bir güncelleme olmuştu. Bugün de yüzde 14 oranında bir artış oldu. 1603 lira alıyor bir asgari ücretli. Türkiye büyüdükçe tüm kesimlerin alacağı payda büyüyecektir. İleride asgari ücret anlamında pozitif adımlar atılacaktır. Bu konular konuşulurken Türkiye’nin mevcut durumunu da görmek lazım.” dedi

BEYANNAME İSTİŞARE TOPLANTILARI

Siyaset boşluk kabul etmez.  Dur durak bilmeden teşkilat olarak gayretli  çalışmalarımıza devam ediyoruz diyen Ceyhan, “Hiç ara vermeden Kongrelerimiz biter bitmez çalışmalarımıza başladık. Tüm teşkilat mensuplarımıza şükranlarımı iletiyorum. Kartepe, Karamürsel, Gölcük, Gebze ve Çayırova ilçelerimizde Yerel Yönetimler Koordinasyon Toplantılarımızı gerçekleştirdik. Başbakan Yardımcımız ve Vekillerimizin programlarına göre planlıyoruz bu toplantıları. Kalan 7 ilçemizi Ocak ayı sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz.. Milletimizin söz verdiğimiz yapılmamış bir yatırım kalmasın istiyoruz. Yapılmış olan projelere baktığımızda yüzde 80-90’lara ulaşılmış. Bu bizim için gurur vesilesidir. Biz verdiğimiz sözleri tuttuğumuz için iktidardayız.”

KADIN VE GENÇLİK KOLLARI KONGRELERİ

İl Kadın ve Gençlik Kolları Kongreleri hakkında da bilgi veren Ceyhan, İl Gençlik Kolları Kongresine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılabileceğini belirtti. Ceyhan, “Bu ay içerisinde il kadın ve il gençlik kollarımızın kongresini il ana kademe kongresinden önce yapma kararı aldık. 13 Ocak’ta İl Kadın Kolları Kongremizi Hasan Gemici Spor Salonunda gerçekleştireceğiz. Gençlik Kolları Kongremize ise Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı söz konusu. Bu durum perşembe günü netleşecek. İl Gençlik Kolları Kongremizi de 27 Ocak’ta yapacağız. İl gençlik kollarımızın kongresinin yapılacağı yer Cumhurbaşkanımızın gelişine göre belirlenecek. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız gelirse Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.