www.vizyonkenthaber.com

1 2

CAMİDEN KAÇAK ELEKTRİK İDDİALARINA YALANLAMA GELDİ

CAMİDEN KAÇAK ELEKTRİK İDDİALARINA YALANLAMA GELDİ
20 Mayıs 2018 - 18:41

AK Parti’nin seçim standına bir camiden kaçak elektrik çektiğini iddia eden haberlerle ilgili yalanlama geldi. AK Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, “Seçim atmosferinde bu tür haberler maksatsız ve ucuz şeylerdir” dedi.

Yalan habere belgeli yanıt

İlimizde yayın yapan bir internet sitesinde; “Gebze’de seçim standı kuran AK Parti İlçe Teşkilatı’nın stant elektriğini kaçak olarak Çoban Mustafa Paşa Camii’nden çekti” iddiaları yer almıştı. AK Parti Gebze İlçe Başkanlığın tarafından iddialara anında cevap geldi. Elektriğin kullanımı karşılığında Çoban Mustafa Paşa Camii’ne bin TL’lik bağış da bulunulduğu açıklandı ve belgeleri yayınlandı.

“GEREKSİZ VE UCUZ ŞEYLER”

AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, “Kurduğumuz stant için Caminin elektrik aldığımız doğru. Ancak, bu elektrik kaçak olarak alınmamış, cami derneğine İlçe SKM Başkanımız Selamet Güner tarafından bin liralık bağış yapılarak alınmıştır. Günde 3, en fazla 4 saat elektrik aldığımız standımızda aylık 100 lirayı aşkın fatura olsa bile, biz daha elektrik alırken bin lira ödedik. Bu tür haberleri yapanları da maksatlarını da iyi biliyoruz. Seçim atmosferinde bunlar gereksiz ve ucuz şeyler” şeklinde konuştu.

“HARAMI DA HELALİ DE BİLİRİZ”

Ayar ayrıca seçim çalışmaları için İYİ Parti’nin belediyeye ait olan panolardan kaçak elektrik aldığını iddia ederek, “Biz bunları ilk günden itibaren biliyoruz. İYİ Parti’nin kaçak elektrik kullandığı yerde biz böyle bir şeyi istemedik. Biz öncelikli olarak camimize bağış yaptık, sonra elektrik kullandık. Belediyeden de olsak önce parasını yatırırdık. Biz haramı helalı bilen bir partiyiz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.