www.vizyonkenthaber.com

1 2

Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği projesini tanıttı

Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği projesini tanıttı
04 Ekim 2017 - 11:09

Çevre ve Şehirçilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla “İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi” kapsamında kabul edilen projelerin tanıtımı Ankara’da gerçekleştirildi. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi “Kocaeli Sera Gazı Envanteri ve İklim Değişikliği İnisiyatifi” projesiyle açılış programına katılım sağladı.  Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projesi katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

38 HİBE PROJESİ TANITILDI

Çevre ve Şehirçilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla  Ankara’da gerçekleşen iklim değişikliği alanında kamu kurumları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülen ve iklim değişikliği konusunda toplumu bilinçlendirmeyi amaçlayan projelerin tanıtımı yapıldı. Programda “İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi” kapsamında 3,5 milyon TL değerinde 38 hibe projesinin çalışmaları tanıtıldı. Bu doğrultuda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de “Kocaeli Sera Gazı Envanteri ve İklim Değişikliği İnisiyatifi” projesiyle açılış toplantısına katılım sağlandı.

 

ÖZHASEKİ’YE KOCAELİ STANDINDA BİLGİ VERİLDİ

“İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi” kapsamında hazırlanacak olan ve AB tarafından desteklenen projeler içinde yer alan “Kocaeli Sera Gazı Envanteri ve İklim Değişikliği İnisiyatifi” projesi için fuaye alanında kurulan Büyükşehir standında Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye bilgi verildi.        Özhaseki Büyükşehir yetkililerinden proje hakkında bilgi aldı. Projenin hem Kocaeli hem de Türkiye için önemli bir çalışma olduğunu kaydeden Özhaseki, bu tarz çalışmaşların diğer kurumlara örnek olması gerektiğini vurguladı.

 

HİBE PROGRAMI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde hazırlanan “Kocaeli Sera Gazı Envanteri ve İklim Değişikliği İnisiyatifi” isimli proje ile başvuru yapılmış ve Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) çerçevesinde, ilgili hibe programı kapsamında proje kabul edilmişti.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.