www.vizyonkenthaber.com

1 2

Büyük Birlik Partisi’nden iftar programı

Büyük Birlik Partisi’nden iftar programı
25 Mayıs 2019 - 16:26

Büyük Birlik Partisi bu akşam Kartepe Konak Restoran ve Düğün Salonu’nda iftar programı düzenledi. Programa Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İl Başkanı Remzi Kaya, parti yöneticileri, çok sayıda partili ve basın mensupları katılım gösterdi. Genel Başkan konuşmalarında; “Dualarımız İslam coğrafyasında zulüm altında olan kardeşlerimizle.” dedi.

KAYA; “EZİLEN SOYDAŞLARIMIZI UNUTMAYALIM”

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Remzi Kaya konuşmasında; “Sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını yaşıyoruz. Sizlerle bir arada olmamıza sebep olduğu için bu aya minnettarız İslam coğrafyasında ezilen soydaşlarımızı unutmayalım. Sonuç ne olursa olsun zulüm altında olan kardeşlerimize yapılanlar kabul edilemez Allah bu zulmü yapanları perişan eylesin.” İfadelerine yer verdi.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER”

İl Başkanı’ndan sonra sözü alan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ise programa katılan herkese hoş geldiniz diyerek; “Allah’ın selamı, marifeti, bereketi hepinizin üzerine olsun. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Burada partimizin çeşitli kademelerinde görev yapmış olan arkadaşlarımız var. Bugüne kadar burada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Hepsi sağ olsun, var olsun.” sözlerine başladı.

“MYANMAR’DA ZULÜM DEVAM EDİYOR”

Sözlerini Filistin ve Çin’deki Müslümanlara yapılan zulümlere sitem ederek sürdüren Destici açıklamalarında; “Bizler burada güzel sofralara otururken maalesef İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı içinde olan müslüman kardeşlerimiz var,onları unutmamalıyız. Onlarca yıldır zulüm altında yaşayan milletimiz dinini istediği gibi yaşayamamaktadır. Myanmar’da müslümanların yaşadığı zulüm halen devam ediyor. Bunlar ekranlara yansımada da biz bunlardan haberdarız. Afrika’dakiler, Sudan’dakiler, Gazze’deki kardeşlerimizin hepsi zulüm altında. Onlar kurtuluşa feraha erene kadar hep birlikte onların unutulmasını engelleyeceğiz onlarla birlikte olma gayreti içinde olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“TERÖRLE MÜZAKERE EDİLMEZ”

Destici, Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun terör hakkındaki fikirlerinin izinden gittiklerini dile getirerek; “Biz önderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘Terörle müzakere edilmez mücadele edilir. Teröristlerle müzakere yaptılar neler oldu hep birlikte gördük. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun sözü bir kez daha doğrulanmış oldu. Terörle müzakere edilmez, mücadele edilir. Çünkü teröristler ipi dışarıya bağlı olan kölelerdir.” İfadelerini kullandı.

“HER ZAMAN VATANDAŞIN MENFAATİNİ DÜŞÜNDÜK”

Son olarak 31 Mart yerel seçimlerine de değinen Destici; “Biz seçimlerde kafasını belediyeye oraya buraya uzatan teröristlerin yanında olmadık. Eğer partimizin menfaatini düşünseydik dokuz bin değil onun kat kat fazlası oranda bir oy alırdık. Ama diğer partiler gibi davranmadık. Ülkede sayısız işsiz, yoksul insan varken milyonlarca parayı seçim için partilerin bütçesine aktardılar. Bunlar çok yanlış hareketler. Ama milletin ferasetinin kimden yana olduğunu zamanla hep beraber göreceğiz. Ben şimdiden herkesin mübarek Kadir Gecesi’ni, Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum, herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” diyerek ifadelerini tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.