www.vizyonkenthaber.com

1 2

”BU AÇIKLAMA HIRİSTİYAN DÜNYASININ BAŞINI AĞRITACAK”

”BU AÇIKLAMA HIRİSTİYAN DÜNYASININ BAŞINI AĞRITACAK”
09 Aralık 2017 - 10:12

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli tarafından her hafta düzenlenen Enderun Sohbetleri bu hafta da gerçekleştirildi. TÜGVA İzmit İlçe Temsilciliğinin organize ettiği sohbete başarılı yazar Talha Uğurluel konuşmacı olarak katıldı.

KUDÜS MESELESİ

Dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla çalışmalar yapan TÜGVA , Peygamber emaneti ve kutsal belde olarak görülen Kudüs için de sessiz kalmadı. TÜGVA İzmit tarafından her hafta düzenlenen Enderun Sohbetlerinin bu hafta ki konuğu başarılı yazar Talha Uğurel olurken sohbetin konusu ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail başkenti olarak tanıdıklarını söylemesi ve Kudüs meselesi oldu.

BU AÇIKLAMA HIRİSTİYAN DÜNYASININ BAŞINI AĞRITACAK

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile takip edilen programda konuşan Talha Uğurluel , ” Ayastefonos Anlaşması ile belimizi büken Rusya , 2. Abdülhamit Han’a ben Kudüs’e bir kilise yaptırmak istiyorum dedi. Abdülhamit Hanın hayır yapamazsın demeye gücü yoktu, izin verdi. Ruslar Kudüs’e kilise yaptılar. Rusların derdi Kudüs’ü bir ortodoks başkenti yapmak. Abdülhamit Han şunu gördü ; İngiliz , Kudüs’ü kendine bağlı bir protestan yapmak istiyor ,Fransızlar bir katolik merkezi yapmak istiyor , Yahudiler bir Yahudi başkenti yapmak istiyor , Ermeniler bir Ermeni başkenti yapmak istiyor. Herkesin bir derdi var. Bunu gören Abdülhamit Han , Alman Kralına Davut dağında bir arazi vererek sen de buraya bir kilise yap dedi. Fransızlara ve Ermenilere de Kudüs’e kilise yapmaları için arazi verdi. Abdülhamit döneminde yaşasaydık Abdülhamit’e mason derdik , dönme derdik ,güzelim Kudüs’ü kiliselerle doldurmuş derdik. Yahudiler 2000 ‘de tüm dünyaya Kudüs bizim mutlak başkentimiz dediler. Kimse takmadı , bugüne kadar. Niye kimse tanımdı , kabul etmedi ? Çünkü herkesin Kudüs’te bir avuç toprağı vardı.Abdülhamit Han bu planı ile Kudüs’ü paylaşılamaz şehir yaptı. Bu yüzden ABD Başkanı tarafından yapılan açıklama başta Hıristiyan dünyasının başını ağrıtacak. ” dedi. Programın sonunda şanslı bir kişiye Kudüs turu hediye edildi.

KUDÜS BİZİMDİR BİZİM KALACAK!

Programda konuşan TÜGVA Kocaeli İl Başkanı Muhammet Hanefi Akbulut , ” Kudüs ve dahi Mescid-i Aksa , sahip olduğumuz değerlerin en önemli ve kutsallarındandır. Dolayısıyla bu değer ve değerlerimize geçmişte olduğu gibi bugün de el uzatanlara , kastedenlere karşı tavrımız nettir ; Tüm cihan bilsin ki Kudüs bizimdir , bizim kalacaktır. ” dedi. Başkan Akbulut konuşmasının devamında Kudüs’ün bir ırkın veya bir zümrenin davası olmadığını ümmetinin davası olduğunu söyledi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.