www.vizyonkenthaber.com

1 2

BİLNET’ten ilk yıl kutlaması

BİLNET’ten ilk yıl kutlaması
26 Nisan 2019 - 8:32

BİLNET Okulları Kocaeli yerleşkesinde ilk yılını kutlayarak bir değerlendirme toplantısı düzenledi. BİLNET Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz ilk yılı başaralı bir şekilde geride bıraktıklarını ifade ederek, “BİLNET Kocaeli, ilkelerinden taviz vermeden ilerliyor” dedi.

BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz eğitimde ilk yılın değerlendirmesini yaptı. Basınla buluşmasında Korkmaz’a, Kampus Müdürü Yasemin Demirkol ve Müdür Yardımcıları da eşlik etti. İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesinin ilk eğitim yılı sonunda açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz 2018-2019 eğitim öğretim yılını değerlendirdi. Okuldaki öğrencilerin Robotik bilim sınıfında geliştirdikleri projeleri tanıtarak bu gibi projelerle yarışmalara katıldıkları ifade edildi. Son olarak Kocaeli BİLNET Okul korosunu sergiledikleri müzik dinletisi ile sona erdi.

“BİLNET İZMİT’İN MARKASI”

BİLNET’in nasıl popüler ve tercih edilir bir hale geldiğini anlatan Ali Korkmaz: “16 yıllık eğitim kurumlarımızla oluşturduğumuz bir güven vardı. Yaptığımız işler, kaliteli, öğrenci odaklı eğitim-öğretim çalışmaları ve beraberinde gelen başarılar halkımızın bize karşı teveccühünü sağladı. BİLNET’i kurarken bundan faydalandık. İzmit’in markası haline gelen Bilgi Köprüsü’nün avantajıyla, velilerimize yapmak istediklerimizi, hedeflerimizi anlatmak daha kolay oldu” şeklinde konuştu.

“HEDEFİMİZ BAŞARI ÇITAMIZI DAHADA YÜKSELTMEK”

Korkmaz basın toplantısına “Dürüst olduk, sözümüzü tuttuk” vurgusu yaparak devam ederek “Her zaman olduğu gibi bu işe başlarken de hep dürüst olduk. Yapacağız dediğimiz her şeyi yaptık. Hem de geciktirmeden, tam zamanında. Çünkü biliyorduk ki, çocuklarımıza eğitim verirken önce bizler onlara iyi birer örnek olmalıydık. Kandırmadan, aldatmadan, haksızlık yapmadan, karalamadan. Sözümüzü tuttuk ve etrafımızdaki güven çemberini daha da büyüttük. Amacımız eğitim-öğretimde ilimizin başarı çıtasını daha da yukarı çekmektir” dedi.

“ULUSAL ÇAPTAKİ BAŞARILARIMIZ GURUR KAYNAĞIMIZ”

Akademik eğitimin yanı sıra, spor, sanat ve bilimsel etkinliklerdeki başarılarını sıralayan Ali Korkmaz: “Daha ilk yılımız bitmeden akademik olarak ulusal çapta deneme sınavlarındaki başarılarımız bizim için gurur kaynağı oldu. Yanı sıra, spor, sanat ve bilimde öğrencilerimizin ülke çapındaki yarışmalarda, festivallerde, fuarlarda boy göstermesi de son derece önemli. Uluslararası ELT Konferansına, ulusal satranç turnuvasına ev sahipliği yaptık. Binlerce öğrencinin katıldığı bursluluk sınavları gerçekleştirdik. Futsal ve basketbol okul takımları kurduk. Satranç, yüzme ve sürat pateni gibi bireysel sporlarda dereceler elde ettik” ifadelerini kullanarak açıklamalarını tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.