www.vizyonkenthaber.com

1 2

Batı Kavşağı 26 Şubat’ta İhaleye Çıkıyor

Batı Kavşağı 26 Şubat’ta İhaleye Çıkıyor
20 Şubat 2018 - 11:47

Dilovası’nın öncelikli sorunlarından biri olan Batı Kavşağı sorunu konusunda müjdeyi veren Başkan Toltar 26 Şubat’ta yapılacak ihalenin ardından kazmanın kısa sürede vurulacağını söyledi.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, batı kavşağından ilçeye giriş çıkış verilmesi için yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindiğini söyleyerek, “Seçim Beyannamemizde bulunan vaatlerimizi bir bir yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Dilovası Batı Kavşağı şehir girişi düzenlemesi için 26 Şubat’da ihale yapılacak. Bu ihale ile ilçemizin giriş-çıkış sorununu çözmüş olacağız”dedi.

IŞIKLI DÖNER KAVŞAK YAPILACAK

Çalışma hakkında bilgiler veren Başkan Toltar, “Karayolları ile uzun süre görüşmeler yaşandı. Birçok gez gelinip incelendi. Ancak Karayolları ile bir türlü uzlaşı sağlanamadı. Şimdi Büyükşehir Belediyemizle koordineli bir şekilde proje geliştirdik. Vatandaşımızın OSB içerisinden ilçeye ulaşımı zordu. Onun için Batı kavşağının yanındaki Atabay Kimya’ya ait olan arazi kamulaştırılarak Büyükşehir Belediyemiz tarafından satın alındı. OSB alanı içerisinde olan arazi nedeniyle geçtiğimiz hafta OSB ile kavşak yapılması konusunda protokol imzalandı. Şimdi oraya yapılacak ışıklandırmalı döner kavşak sistemi ile ile Batı kavşağından ilçemize hem giriş hem de çıkış yapılacak. Vatandaşımız yaklaşık 1,5 kilometre süren OSB yolundan kurtulmuş olacak.

SÖZ VERDİK YAPIYORUZ

26 Şubat’ta yapılacak ihalenin ardından kazmanın kısa sürede vurulacağını belirten Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Vatandaşlarımız biliyor. Yapımına başlandıktan sonra 30 yıl kadar atıl durumda bekleyen Batı Kavşağı geçtiğimiz dönem kısa sürede bitirilerek halkımızın hizmetine açılmıştı. Bitimi ile birlikte Batı kavşağı projesi ilçemize büyük bir güzellik kattı. DYO sapağı diye adlandırılan Batı kavşağı yapılmadan önce birçok vatandaşımız orada hayatını kaybetti ve çok ciddi kazalar yaşandı. Batı kavşağı projesinin hayata geçmesi ile bu maddi ve manevi kaza ve zararları önlendi. Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Karayolları Bölge Müdürümüz ve sanayicimizin büyük gayreti ile ilçemize güzel bir giriş kazandırmış olduk. Ancak projede büyük bir eksiklik yapılmış ve halkımız ilçeye giriş ve çıkış konusunda OSB içerisinde ki yolu kullanmak zorunda kalmıştı. Bu da ilçemiz halkı için önemli bir sorun oluşturmuştu. Bu sorun seçim sürecinde de sık sık dile getirilirken birde o zaman halkımıza buranın yeniden düzenlenmesi konusunda söz verdik. Şimdi sözümüzde durma zamanı 26 Şubat’ta ki ihalenin ardından Şehir Merkezi giriş ve çıkışı kavşak projesi en kısa süre içerisinde bitirilecek ve halkımız rahat edecektir.” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.