www.vizyonkenthaber.com

1 2

Başkan Toltar, Kürtün’lülere Konuk Oldu

Başkan Toltar, Kürtün’lülere Konuk Oldu
09 Nisan 2018 - 11:41

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın her hafta pazar sabahı gerçekleştirdiği dernek ziyaretleri programı Umre ziyaretinin ardından bu hafta yeniden başladı. Başkan Toltar, bu pazar günü Dilovası Gümüşhane Kürtünlüler Derneği’nin konuğu oldu.

Dilovası Gümüşhane Kürtünlüler Derneği lokalinde gerçekleşen toplantıya Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın yanı sıra Başkan yardımcısı Muhiyettin Gültekin, meclis üyeleri Fatih Meral ve Cemil Daşdemir, Kocaeli Gümüşhaneliler Federasyon Başkanı Yücel Nazlı, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı eski başkanı Hamit Örgüç, Gümüşhaneliler Kürtünlüler Dernek Başkanı Servet Meral ve üyeleri katıldı.

MERAL TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dilovası Gümüşhaneliler Kürtünlüler Dernek Başkanı Servet Meral, “Düzenlemiş olduğumuz bu kahvaltı programımıza katılan Dilovası Belediye Başkanımız Ali Toltar ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu toplantımızın birliğimizin sağlanmasına ve yaşadığımız kentin sorunlarına yara olmaya vesile olur inşallah. Ayrıca Başkanımıza derneğimize sunduğu katkılarından dolayı da teşekkür ediyorum“dedi. Dernek Başkanının ardından konuşan Dilovası Belediyesi meclis üyesi Fatih Meral ve Kocaeli Gümüşhaneliler Federasyonu Başkanı Yücel Nazlı, böyle bir organizasyonlar bir araya gelen Dernekleri önemseyen Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’a ve katılımlarından dolayı Kürtünlü hemşerilerine teşekkür ettiler.

KÜRTÜNLÜLERE KONUK OLDU

Son olarak konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ise “Hafta sonları düzenlediğimiz yöre dernekleri ile kahvaltı programlarımız kaldığımız yerden devam ediyor. Bu hafta da Kürtünlü hemşerilerimizin konuğu olduk. Düzenlenen programa katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizi ve dayanışmamızın en güzel örneklerinden biri olan bu buluşmalarımızda ilçemizin ana sorunları ve çözümlerini siz değerli hemşerilerimle konuşmak ve tartışmak bizlere ayrı bir güç veriyor“dedi.

SÖZLERİMİZİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

Daha sonra belediye hizmetleri ve çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Toltar, “Halkımızın teveccühü ile göreve geldiğimiz günden bu yana halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Göreve gelirken halkımıza verdiğimiz seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizi yerine getirmek için canla başla çalışıyoruz. İnşallah görev süremiz sonunda vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmenin mutluluğu ile son bulur.

BAŞKAN TOLTAR, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Belediye çalışmalarına da değinen Başkan Toltar, “Öncelikli sorunlarımız olan Batı kavşağı ihalesi yapıldı yakın zamanda ilk kazma vurulacak. Eynerce kavşağında istimlak çalışmaları yapıldı. Yakında burada da çalışma başlayacak. Bununla birlikte Yavuz Sultan Selim Caddesine bağlantı yolu açılacak. Bu yolun açılması ile Cumhuriyet Mahallemiz ayrı bir canlılık kazanacak. Derneğimizin bulunduğu Cumhuriyet Mahallemize bir taziye evi ve semt konağı çalışmamız devam ediyor. İnşallah bununda temelini hep birlikte yakında atacağız.

KAPALI SEMT PAZARIMIZ 2018 SONUNA KADAR BİTECEK    

Dilovası Belediyesi olarak kıt imkânlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle sosyal belediyecilik anlamında bizlere büyük iş düşüyor. Halkımıza her anlamda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ayrıca ilçemizde yine Kapalı Semt Pazarı ile ilgili yeri satın alındı. İnşallah 2018 yılı sonuna kadar Kapalı semt pazarımız bitmiş olacak. Yarı Olimpik Yüzme havuzumuzun inşaatı başlayacak. Orhangazi, Mimar Sinan ve yukardaki mahallelerimizin hastane ulaşımını kolaylaştıracak bağlantı yolu için çalışmalarımız hızlandı. Kısa sürede buranında çalışması başlayacak. Tır Parkı ile ilgili yer tahsisi konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah yer belirlendikten sonra kısa sürede Tır parkımızı açacağız. Bağdat Caddesi ikinci etabına başlıyoruz. İlçemize yakışır bir Bağdat Caddesi yapacağız”dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.