www.vizyonkenthaber.com

1 2

Başiskele Belediye Başkan Adayı suç duyurusunda bulundu

Başiskele Belediye Başkan Adayı suç duyurusunda bulundu
18 Mart 2019 - 20:39

Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta, yazılı ve dijital platformlar aracılığıyla, hakkında yapılan propagandalara, iftiralara, sosyal medyada yapılan karalamalara yönelik olarak bugün Kocaeli Adliyesi’nde suç duyurusunda bulundu.

Usta, suç duyurusunu yaptıktan sonra Kocaeli Adliye Binası önünde basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Karalama kampanyalarının kaynağını bildiklerini vurgulayan Usta sözlerine; “Değerli basın mensupları, Millet İttifakı’nın Başiskele Adayı olarak gösterilmemin ardından  hakkımda yazılı ve dijital medyada sayısız iftirayla karşılaştım. Bugüne kadar susmamın nedeni kirli ellerin siyasetime müdahalesine izin vermemekti. Ancak bu kampanyaların uzaktan yakından kaynağını öğrendiğimiz, kuvvetle ihtimal verdiğimiz kişileri tespit ettiğimiz için meclis üyesi adaylarımızla yasal işlemleri başlatmış bulunuyoruz.” dedi.

“BU ASILSIZ HABERLERİ KİM YAPTIRIYOR”

Hakkındaki karalama kampanyasına sitemlerle tepki gösteren Usta sözlerine; “Ben buradan soruyorum; Hakkımda aslı astarı olmayan haberler, mesajlar kim tarafından yayınlanmaktadır? Bu iftiraları basına servis eden baiş[email protected] ve [email protected] adresleri kime aittir?

Başiskele isimli facebook hesabından hakkımda yapılan karalama operasyonunun başında kim vardır? Delillerin işaret ettiği medya, sosyal medya hesabından iftira atanlar hakkında hukuk yoluna başvurmuş bulunmaktayım. Ayrıca haberlerin doğru olup olmadığını sorgulamadan yayınlayan haber sitelerini de esefle kınıyorum.“ şeklinde devam etti.

“SIRF SEÇİM İÇİN BEL ALTI SİYASET YAPILMAZ”

Usta son olarak sözlerini; “Hakkımızda çıkarılan dedikoduları aklamak için bu şikayeti yapmaya mecbur kaldık. Ben mühendisim, bir proje adamıyım ama üzerime atılan bu iftiralar karşısında hukuk önünde kendimi savunabilecek hukuk bilgim de var. Seçimi kazanmak için her yolu mübah sayan zihniyetin büyük temsilcisi Ankara’da Genel Başkanımız Meral Akşener’i hedef almaktadır. Küçük temsilcisi de bize iftira atmaktadır. Temiz siyaset, dürüst siyaset diyenlerin, dürüstlüğünü ve kirliliğini halkımızın takdirine bırakıyorum. Sırf seçim için bel altı siyaset yapılmaz, biz bunu yapmıyoruz. Temiz siyaset diyerek Başiskele’yi kirletenlere en güzel cevabı 31 Mart günü Başiskele halkı verecektir. Kamuoyuna saygılarımı sunuyorum.” diyerek tamamladı.

HABER:YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.