www.vizyonkenthaber.com

1 2

BAKAN DÖNMEZ KÖSEKÖY KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI VE TÜNEL GEÇİSİ TANITIMINDA

BAKAN DÖNMEZ KÖSEKÖY KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI VE TÜNEL GEÇİSİ TANITIMINDA
16 Şubat 2019 - 17:08

Bakan tanıtım programının açılış konuşmasını yaptı

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Köseköy Köprülü Kavşak Tanıtımı’nda yer aldı. Programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın,AKP İl Başkanı Abdullah Ervarsoy,Vali Hüseyin Aksoy ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve çok sayıda vatandaş katıldı.

VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Bando takımının da müzikleriyle coşku verdiği katılıma vatandaşlar büyük bir katılım gösterdi. Kavşak trafiği rahatlatmasının yanı sıra  Kartepe İlçe Merkezi’ne de ulaşımı rahatlıkla sağlayacak.

D-100 ANKARA-İSTANBUL YOLUNA KESİNTİSİZ ULAŞIM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Köseköy’de yapılan kavşak ve tünel D-100 İstanbul-Ankara güzergahındaki araç trafiğini rahatlatacak. Araçlar kavşak sayesinde kolayca transit geçiş yapabilecek. Yan yollar Sabancı Kavşağı’na bağlanarak yoldaki şerit sayısı ise üçe çıkarıldı.

Kavşak dışında 110 metre kapalı tünel,500 metre açık kısım yapıldı. Anayolu 1300 metre olarak belirlenen projenin kuzey-güney yan yol uzunluğu ise 2600 metre.

“HALKIMIZ BU SANCIYI ATLATTI”

Programda ilk sözü Kartepe belediye başkanı Hüseyin üzülmez aldı. Üzülmez, “Kocaelimiz Türkiye’nin en büyük sanayi kenti ve Türkiye’nin lokomotifi. İçinde bulundurduğu sanayi bölgesi birçok sanayi yatırımlarının yanı sıra yaz ve kış turizm ile çok önemli bir yer. İlçe olmanın,  şehir olmanın sancısını yaşamış ve artık bu sanıcı atlatmış bir ilçeyiz. Kartepe’miz de en çok önemsenen bu tünelin yapımında aksaklıklara hemen müdahale edilerek eksiksiz yapılmasına yardımcı olan belediyemize, emekçilerimize ve yatırımcılara teşekkür ediyorum. Tünelimiz hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

KAVŞAĞA EK OLARAK YAYA KÖPRÜSÜ VE TÜNEL KOLAYLIĞI

1 adet de yaya köprüsü dahil edilen projenin kavşak çalışmasında 35 bin sıcak asfalt,11 bin metrekare parke 11500 metre de bordür kullanıldı.   

Ek olarak yapılan 2×2 genişliğinde yapılan tünel Kocaeli Köseköy Kavşağı TEM Otoyolu’ndan giriş-çıkış yapan ağır vasıta araçların ulaşımını da önemli ölçüde kolaylaştıracak.

“TÜM KOCAELİ HALKINA HAKKIM HELAL OLSUN”

Üzülmez’in ardından Karaosmanoğlu kürsüye davet edildi. Konuşmasına katılıcıları selamlaması ile başlayan Karaosmanoğlu, “ 15 yıl büyükşehir başkanı olarak kentimize çok önemli hizmetler yaptık. Kocaeli’mizin makus tarihini artık geride bıraktık. Kirli ve kokan şehir yok. Bir sanayi kenti olmamıza rağmen çok daha güzel hale getirdik şehrimizi. Halkımız bunu görüyor ve değerlendiriyor. Bize üç dönem yetki verdi. Ben tüm Kocaeli halkından razıyım. Siz de helal edin” şeklinde konuştu.

“KARAYOL BEYAZ YOL TÜM YOLLAR HALKIMIZIN”

Karaosmanoğlu konuşmasına şu sözlerle devam etti; “D-100 İstanbul-Ankara karayoluna kesintisiz ulaşımı getirdik. Karayol veya beyaz yol fark etmez tüm yollar halkımızın.İnanın sizlerden çok daha mutluluk ve heyecan duyuyorum. Burası da tehlikeli kavşaklar arasında yer alıyordu.Halk bizi başkan seçti,biz de yetkiyi aldık ve çalışmalara başladık ve tamamladık. Artık buradan başlayıp Hereke’ye kadar hiç durmadan 20 dakika boyunca rahat rahat geçebilirsiniz. Eskiden 1 saat sürerdi. Birlik beraberlik olduğu sürece yapamayacağımız bir şey yok. Metroyu’da yapacağız. Şehrimizde neyi hayal ettiysek gerçekleştireceğiz. Sağlıklı bir şehirde yaşayacağız. Her geçen gün bu hizmetler en verimli şekilde devam edeceğine bir vatandaş olarak gönülden inanıyorum.” dedi.

“BU YOL AYNI ZAMANDA ULUSLAR ARASI NİTELİK TAŞIYOR”

Karaosmanoğlu’nun ardından sözü Vali Aksoy aldı. Aksoy, “Kocaeli ekonomik verilere bakıldığında ilk üçte yer alıyor. Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlaması ise ayrı bir ayrıcalık katıyor. Burası ise sadece Kocaeli’nin bir şehir içi yolu değil ayrıca ulusal ve uluslararası bir nitelik de taşımaktadır. Önceden ışıklı olan bu yol aksamalara neden oluyordu. Bu yeni projemiz ile böyle bir sorun kalmayacak. Herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“KOCAELİ’NİN BENDE AYRI BİR YERİ VAR”

Aksoy’un ardından kürsüye Bakan Dönmez çıktı. Dönmez, “Size hemşerilerim diye seslenmek istiyorum. Benim çocukluğum Kocaeli’de geçti. Kız kardeşim de burada doğdu. Kocaeli’nin ben de ayrı bir yeri var. Yerel yönetici kökenli biriyim. Belediyeciliğin ne kadar zor olduğunu ve vatandaşı memnun etmenin en güzel yolarından biri olduğunu yakinen biliyorum. Maske ile çıkın denilen dönemlerden suyu havası temiz bir şehir olduk. Körfezden geçerken burnunuzu tıkamak zorunda kalırdınız. Aynı şekilde depremi atlatmış bir şehir burası. Başta Karaosmanoğlu olmak üzere bu kente hizmet eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“TÜRKİYE’NİN ENERJİ İHTİYACINI KARŞILAYAN EN ÖNEMLİ RAFİNE”

Kocaeli enerji açısından da önemli bir nokta diyen Dönmez, sözlerini şöyle tamamladı; “Türkiye’nin enerji ihtiyacını karşılayan en önemli rafinerisi de burada. Ülkemizin en önemli sayılı kentlerinden de biri. Bu yüzden altyapının arttırılması konusunda önemli vazifeler düşüyor. AKP bir marka. İnşallah Kocaeli bundan sonra da cumhurbaşkanımıza tam destek noktasından ayrılmayacak. Bu duygu ve düşüncelerle kavşağımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından tüm katılımcılar işçilerle beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.