www.vizyonkenthaber.com

1 2

Aykırı İmam ZEKİ BIYIK Türk Ocaklarının Misafiri Oldu

Aykırı İmam ZEKİ BIYIK Türk Ocaklarının Misafiri Oldu
10 Aralık 2017 - 9:10

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen programın bu haftaki konuğu, kamuoyunda aykırı müftü olarak tanınan sesi ve sosyal yönü ile sevilen Kırklareli müftüsü Adnan Zeki Bıyık oldu.

Esprili kişiliği ve öğretici yönü ile ocak gençlerinin ve dinleyicilerin beğenisini kazanan Adnan Zeki Bıyık İslâm aleminin bu gün düştüğü durumu nedenlerini ve Kurân aklıyla Peygamber ahlakıyla verdiği örnekler ile çözüm önerilerini anlattı.

”Hurafeler ve uydurmalar bazılarının işine geliyor! Sorunun ; dünyalık derdine düşen Müslümanların dini kendi yaşantılarına uydurma çabalarına, hurafeler katarak uydurmaya çabaladıkça İslâm Peygamberinin öğrettiklerinden ve sünnetinden uzaklaşmalarına, Kur-an ahlakından uzaklaştıkça Kuran-ı Kerimin emirlerine aykırı yaşamalarına ve itikâdlarının bozulmasına neden olduğuna değindi. Benim sözlerim asla aykırı değil! Yüce Allah adaleti hoşgörüyü tahammülü iyiliği emrediyor, işi ehline verin ehliyete liyakate göre görevlendirin, söyleyene göre değil söylenene ve yapılana göre karar verin diye buyuruyor. Ben bunları hem söylüyor hemde yaşantımda uyguluyorum asla aykırı değilim bunu sadece latife olarak kabul ediyorum asıl Allah’ın sözünü söylemeyenler, Allah’ın sözüne aykırı yaşayanlar, rızkının azalacağı endişesiyle Dosdoğru yaşamayanlar aykırıdır!” dedi.

Ayetler ile örnekler verdi

Ülkemizin ve bütün İslam aleminin kurtuluşunun sahip olduğumuz mal mülk mevki makam ve yetkilerin geçici olduğunu hesabının sorulacağını sınavda olduğumuzu anlamamız ile mümkün olacağına atıflarda bulunarak ayetler ve hadisler ile örnekler verdi. ”Herkes ölümün var olduğunu biliyor ama kendisinin öleceği aklına gelmiyor. Herkes malın, mülkün ve yetkinin sınav olduğunu biliyor ama kendisinin üzerindeki kul haklarından, yaptığı nefsi davranışlarından sorumlu tutulacağını düşünmüyor. Maalesef pek çok insan hakkın hakikatin değil gücün ve güçlünün yanında saf tutmayı tercih ediyor” dedi.

Şube başkanı Yücel Alpay Demir ‘in ev sahipliğinde gerçekleşen programa Ardahanlılar derneği başkanı Seyfidar Çoban , Kocaeli Milli Kuruluşlar birliği başkanı Eren Elmalı, Selçuklu Düşünce Kulübü başkanı Süleyman Pekin, Kamu- Sen Başkanı Yaşar Şanlı, Türk Diyanet Vakıf Sen Başkanı Numan Uysal, ocak üyeleri ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

Programın sonunda dinleyicilere Türk Sanat Musikisi eserleri okuyan Adnan Zeki Bıyık’a günün anısına Türk Ocağı logosu işlenmiş bozkurt plaketi hediye edildi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.