www.vizyonkenthaber.com

1 2

AYAZ’DAN DOĞAN’A ZİYARET- ”HER ZAMAN YANINIZDAYIM”

AYAZ’DAN DOĞAN’A ZİYARET- ”HER ZAMAN YANINIZDAYIM”
24 Ekim 2017 - 10:46

Kısa bir süre önce AK Parti İzmit İlçe Başkanı olan Hasan Ayaz, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Hasan Ayaz’ın yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği ziyaret odlukça sıcak ve samimi bir havada geçti.

 

İZMİT’E BÜYÜK HİZMETLER YAPILDI

Ziyarette konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz “ siyaset belli zamanlarda ve  belli dönemlerde değişiklik gösterir. Belediye Başkanımız ve bizler uyumlu bir ekibiz, bundan sonra da uyumlu bir şekilde devam edeceğiz. 2019’da seçimler var. Biz de önümüzdeki seçimlerde de bu uyumu her zaman ön plana çıkaracağız. İzmit’e büyük hizmetler yapıldı. Belediye Başkanımıza bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. İzmit, hiçbir zaman vazgeçemeyeceğimiz ve bunun için de her türlü çalışmayı yapabileceğimiz bir yer. Çalışmalarımıza başladık” dedi.

İYİ BİR EKİBİZ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da, “ biz AK Parti olarak, gerek Türkiye’de, gerek yerelde  birlik beraberlik içinde çalışan iyi bir ekibiz. En büyük gücümüz budur.  Bunun karşılığını da halkımız her zaman verdi.  Çalışmalarımızda hak, hukuk adalet, haram, helal kavramlarını ön planda tuttuk. Bu anlayış içerisinde halkımızın güzel teveccühleriyle onure edildik. Ama bu başarının daha da yukarıya taşınması, vatandaşlarımızın memnuniyetinin en üst seviyeye ulaşması, teşkilatlarımızın motive edilmesi hepimizin öncelikli görevidir.

HER ZAMAN YANINIZDAYIM

Bu inanç ve heyecanla şimdiye kadar hizmet eden tüm arkadaşlarımıza ve teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak  yarışıdır. Bu bayrağı hep birlikte daha da yukarıya taşıyacağız. Bu sürecin gerek partimiz, gerek ülkemiz, gerekse şehrimiz için önemli bir  süreç olacağına inanıyorum. Partimizin bir üyesi ve belediye başkanı olarak her zaman yanınızdayım.

BAŞARI TESADÜF DEĞİL

2004’ten itibaren 13 yıldır İzmit’te ve Kocaeli’nde vatandaşımız AK Parti’yi tercih ediyorsa bu başarı tesadüf değildir. Demek ki, 13 yıldan beri daha iyi hizmetler yapılıyor ki,  vatandaşımız AK Parti belediyeciliğini tercih ediyor” şeklinde konuştu.

BİZ, LAF YETİŞTİRMEYE  VAKİT HARCAYAMAYIZ

Konuşmasının devamında Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaşanan tartışmalarla ilgili olarak da görüşlerini dile getiren Doğan, “İzmit Belediyesi projeleri, hedefleri, bütçe yönetimi açısından Türkiye’nin en aktif ve marka belediyelerinden birisidir. Bizim birilerine laf yetiştirerek zaman harcayacak boş vaktimiz yok. Büyükşehir Meclisinde CHP’li bir meclis üyesinin ısrarla şahsıma yönelik haksız eleştirilerine, bir şey yapmadığımızı ima eden sözlerine cevaben; ben 5 sene milletvekilliği, 9 senedir de belediye başkanlığı ile şehrime hizmet ediyorum. CHP’li meclis üyesine “ senin çakılı bir çivin var mı ki konuşuyorsun” dedim. Fakat bu sözüm çarpıtılarak başka anlamlar yüklenmeye çalışıldı.

Ben, geçmiş dönemleri ifade etmedim. Kaldı ki insanlar muhalefette de şehirlerine katkıda bulunabilirler. Ama bizim muhalefetimiz değil işe yardım etmek, her şeyi engellemenin peşindeler. Bilip bilmeden yanlış bilgilerle konuşma yapıyorlar. Meclis tutanaklarında da sözlerim ve ne demek istediğim açık bir şekilde ortadadır.

KOLTUĞU SEÇMEN VERİR

Oturulan koltuk CHP’ninmiş gibi komik ifadeler kullanıyorlar. Koltuk kimsenin değil milletindir. CHP İl ve İlçe Başkanına yapacakları konuşmalarda ve eleştirilerde doğru bilgilerle konuşmalarını öneriyorum. Onlara bu ucuz siyaset tarzını yakıştıramadım.  Hele hele insanların doğduğu yerleri, memleketlerini, bölgeciliği ifade eden meselelere girmek hiç yakışık bir durum değil. Bu yaklaşımlarını  kınıyorum, doğduğum yerden de gurur duyuyorum.

ONLARDAN DAHA ÇOK İZMİTLİYİM

Kaldı ki, ilçe başkanının yaşından daha fazla İzmitliyim. İzmit’in hamuruna karışmış, kanımızın her damlasında İzmit, Kocaeli dolaşan, anamı, babamı bu şehre defnetmiş, bu şehirde çocuk doktorluğu, milletvekilliği, 2 dönemdir de gecesini gündüzüne katarak belediye başkanlığı yapan biriyim. Hal böyleyken, insanların doğduğu yerleri karıştırarak siyaset yapılması hiç doğru değil. Bu yaklaşım ülkemizin Doğusu’ndan, Güneydoğu’sundan ve diğer yerlerinden şehrimize gelen insanları dışlamak ve rencide etmek olur. Ben İzmitliyim diyen herkes İzmitlidir. Bu şehre kim daha fazla hizmet ediyorsa, o daha fazla İzmitlidir. Bizim siyasi anlayışımızda etkin kökenlere bağlı siyaset olmamıştır. İnsanları dilinden, inancından, ırkından, bölgesinden dolayı ima ederek siyaset yapmak hiç doğru değildir. Bu etik olmayan, sözde muhalefet yapma tarzına karşı biz, gece gündüz hizmet etmeye, vaatlerimizden daha fazlasını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

BİZİ, KENDİLERİYLE KARIŞTIRIYORLAR

Başkan Doğan sözlerini şöyle tamamladı:  “ Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Abi ile iki dönemdir son derece uyum içerisinde çalışıp güzel hizmetler yapıyoruz. Bizim abi- kardeş ilişkimiz ne yazık ki, bazı çevreleri rahatsız edip, aramızda bir sorun varmış algısı  oluşturulmağa çalışılıyor. Bu da ucuz siyasettir. Herhalde bizi, kendi dönemlerindeki belediye başkanlarının ilişkisiyle  karıştırıyorlar.”

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.