www.vizyonkenthaber.com

1 2

ALİ ÇINAR, YAZMASAYDIM HAK YEMİŞ OLURDUM..

ALİ ÇINAR, YAZMASAYDIM HAK YEMİŞ OLURDUM..
15 Eylül 2019 - 19:53

EVET..! Bazı insanlar, Bazı siyasetçiler, Bazı bürokratlar ve bazı STK başkanları vardır hayatımız da çokta kıymet bilmeyiz, ya da kaybettikten sonra ah vah ettiğimiz dert yandığımız ve pişman olduğumuz.

İşte bu kişiler ellerinden gelen gayreti gösterirken biz duru izleriz, ya gaz veririz, ya destek oluyormuşuz gibi gösteririz ve ya da çelme takar durdurmaya çalışırız.

Şimdi bayram değil, seyran değil Ali Çınar bu yazı ne iş diyenleriniz vardır..!

OKU..!

Körfez ilçe de bir Dernek var, Daha yeni kurulan, İki kez kısa zamanda genel kurul yapan ve DEV bir hamle yapan. İşte o Derneğin adı KÖRFEZ ARTVİNLİLER DERNEĞİ Başkanı ise birçok kesimin tanıdığı Nihat TEKGÜMÜŞ. Daha çok ciddi manada yönetimle organize olmadan iki toplantıyla çılgın bir adım attı. Bu adımın adı ise lafta değil özde bir adımdı, KÖRFEZ ARTVİNLİLER 1. Bal ve Kültür etkinliği adı altında piknik organizasyonuydu. Birçok Dernek STK ve Kurum cesaret edemezken o başardı.

NASIL MI..?

Kimse gelmez dediler, O gelecekler dedi, Nasıl olacak dediler O davetiyelerini dağıttı. Maddiyat ve maneviyat tabiki önemliydi, O devlet kurumlarından tutun tüm dost kapılarını aşındırdı. Yetmedi BAL Festivali dedi Kültür bakanlığının desteğini bile aldı. İşte tam o gün gelmişti, Herkes merak ediyordu ne olacak ve neler yaşanacak diye.

İŞTE YAŞANANLAR..!

Tabiki bir organizasyonda en önemlisi Artvinlilerin önem ve değer vermesiydi. Sadece Artvinliler değil tüm Körfez oradaydı, Evet tabiki Protokolde önemliydi, Gelmeyen bürokrat, Gelmeyen siyasi parti, Gelmeyen STK Başkanı ve gelmeyen İş adamı kalmamıştı, Sunucu Ünal KAYA her 10 dakika da bir gelen davetlileri anons ediyordu. Buda her geçen dakika organizasyonun önemi, değeri ve sansasyonu nu ortaya koyuyordu. Organizasyonda her dakika neşeli ve hareketli geçiyordu. 5 Sanatçı, Bir folklor ekibi ve tam 10 bin liraya yakın hediye çekilişleri yapıldı.

LAFIN KISASI..!

Kimse kusura bakmasın, Nihat TEKGÜMÜŞ ALTIN değerinde bir hamle yaptı. İşte bu hamle de yanında destek olan 5 kişi vardı. Demek ki 5 Aslan yürek ve Nihat TEKGÜMÜŞ bu yazıyı bana yazdırma gereği duydurdu. Yazmasak ne işimizi yapmış sayılırdık, Nede değerli olan insanların kıymetini bilmiş olurduk. Ben yazdım sizde okudunuz kıymet bildiniz. İşte böyle..

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.