www.vizyonkenthaber.com

1 2

Aksoy’a Ağrı’dan Minik Ziyaretçiler Geldi

Aksoy’a Ağrı’dan Minik Ziyaretçiler Geldi
31 Ekim 2017 - 12:34

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ilimizden seçilecek 15 yaş ve altı 50.000 katılımcının ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında ilimize üçüncü grup olarak gelen Ağrı Murat Kız YİBO öğretmenleri Ayşe Kaya ve Çiğdem Çebi ile refakatlerinde 50 öğrenci, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’a ziyarette bulundular.

Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Baytüz, Ağrı Murat Kız YİBO Öğretmenleri Ayşe Kaya ve Çiğdem Çebi ile misafir öğrenciler katıldı.

Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ziyarette yaptığı konuşmalarında; “ “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında sizlerden öce Ağrı’dan Kocaeli’ye gelen çocuklarımız oldu. Sizler 3. grupsunuz. Sizleri burada misafir etmekten bizlerde büyük memnuniyet duyduk. Ülkemiz doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle bir bütündür. Ülkemizin kuruluşunda Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında her bölgemizden insanımızın verdiği mücadelelerle Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Cumhuriyet’i yaşatmak da hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur. 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yılını kutladık. Cumhuriyet; gençlere yani sizlere emanet. Onu daha yukarılara taşıyacak olanda sizlersiniz. Ülkemizi hep birlikte inşallah daha iyi noktalara taşıyacağız.” diyen Sayın Valimiz misafir öğrencilere ilimize hoş geldiniz dedi.

Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, misafir öğrencilere tek tek söz vererek, duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını istedi. Ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, Sayın Valimize ilgi ve kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy misafir öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, onlarla günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

Üçüncü grup olarak Ağrı Murat Kız YİBO’dan 50 öğrenci, Öğretmenler Ayşe Kaya ve Çiğdem Çebi refakatinde 29 Ekim 2017 tarihinde ilimize gelen öğrenciler, Sabiha Gökçen Havaalanı’nda ve konaklama yerinde görevlilerimizce karşılanan grup, The Ness Hotel’e yerleştirildi. Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen program çerçevesinde, 30 Ekim 2017 Pazartesi günü Bağçeşme Şehitliği ve Orhan Camii ziyaretinden sonra, Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park gezdirildi. Osmangazi Köprüsü’nden geçerek The Ness Hotel’e geldiler. 31 Ekim 2017 Salı günü Ford Otosan Gölcük Fabrikasını gezdikten sonra, Vapurla Gölcük’ten İzmit’e geçecekler, Seka Kağıt Müzesi, Bilim Merkezi, TCG Gayret Gemi Müzesi ve Hızır Reis Denizaltı Müzesi gezdirilecek. 01 Kasım 2017 Çarşamba günü Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Ağrı’ya uğurlanacaktır.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.