www.vizyonkenthaber.com

1 2

Akar’dan Kocaeli’deki muhtarlara tebrik telefonu

Akar’dan Kocaeli’deki muhtarlara tebrik telefonu
09 Mayıs 2019 - 9:36

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar 31 Mart yerel seçimler sonrası ilimizde seçilerek görevlerine başlayan muhtarları tek tek telefonla arayarak tebrik ediyor.

31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden 1 aylık zaman geçmesine rağmen Türkiye hala yerel seçimleri konuşmaya devam ediyor. Nisan ayında İstanbul seçimleri itirazlarında aktif görev alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, YSK kararı sonrası kentimizde seçilen Muhtarları telefonla arayarak tebrik etmeye devam ediyor.

“TÜRKİYE’DE MUHTARLIK KURUMU GÜÇLÜ”

Vatandaşlara en yakın birimin muhtarlık olduğunu vurgulayan Akar; ‘Kentimizde 472 Muhtarımız var, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde milletimizin takdiri ile 5 yıllık bir görevi teslim aldılar. Yerel yönetimlerin ilk basamağı olan Muhtarlık ve Muhtarlarımız vatandaşlarımızın ilk kapısını çaldığı ve sorunlarını ilettiği bir makam olarak ayrı bir öneme sahiptir. Bulundukları köyün ve mahallenin kanaat önderleri olarak, yurttaşlarımıza ilk elden dokunan Muhtarlarımızla birlikte çalışacağız. Muhtarlık kurumunun güçlü olduğu bir Türkiye’de, demokrasinin de güçleneceğini, kökleşeceğini biliyorum.’ şeklinde konuştu.

“MUHTARLARIN BİRÇOK SORUNUNU ÇÖZDÜK”

CHP olarak Parlemento’da muhtarların sesi olduklarını belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, bugüne kadar vermiş oldukları Kanun Teklifleri ile birlikte Muhtarların bir çok sorununu gündeme getirdiklerini ve çözülmesini sağladıklarını ( Maaş ve SGK primi) önümüzdeki süreçte de yine Muhtarlarla beraber çalışacaklarını söyledi.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.