www.vizyonkenthaber.com

1 2

Akar; ‘Bu ülkenin beka sorunu 1923’de çözüldü..’

Akar; ‘Bu ülkenin beka sorunu 1923’de çözüldü..’
25 Mart 2019 - 8:27

Seçim için son haftaya girilirken çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP örgütü gece gündüz demeden vatandaşlarla bir araya geliyor.

Önceki akşam, Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman, Gölcük Millet İttifakı adayı İsmet İşeri, CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve eski İzmit Belediye Başkanı Sefa Sirmen Gölcük Hamidiye köyündeydi. Hamidiye köyünde çoşkulu bir kalabalığa seslenen Milletvekili Akar, seçim kampanyasını sadece Beka sorunu üzerine kuran Cumhur ittifakına atıfta bulunarak,’ Bu Ülke Beka sorununu 1923 yılında Atatürk, silah arkadaşları ve halkıyla beraber çözmüştür.’ dedi.

ADAYLAR PROJELERİ İLE YARIŞMALI

Akar yaptığı konuşma da ‘Türkiye’de bir seçim yaklaşıyor. Yerel adayların yarıştığı, hizmetin öne çıkması gereken bir yerel seçim. Umudun, vaatlerin konuşulması gereken bir seçim. Seçmen hangi partiden olursa olsun, icraatından memnun değilse, kendisini yöneten belediye başkanına kırmızı kartı gösterir ve gönderir. Bugün Gölcük halkı da yapılan ve yapılmayan hizmetleri değerlendirecek adayların projelerine bakacak ve Belediye Başkanını seçecek.’ dedi.

TARİH’DE ÖRNEĞİ YOK

Cumhuriyet tarihinden örnekler veren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar şunları söyledi; ‘Bakıyoruz maleseef bu yerel seçim de AKP ve ortağı Gölcük de ve Türkiye de proje ve hizmetleri değil sadece Beka sorunu var diyor. Tarihe bakıyoruz İnönü’den Menderes’e, Demirel’den Özal’a, Erbakan’dan Ecevit’e tüm liderler birçok yerel seçime girmişler. Ama hiçbir zaman bu ülke de baka sorunu var dememişler. Çünkü Türkiye Beka problemini 1923 yılında Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve halkıyla bu sorunu çözmüşlerdir.’ dedi.

VATANDAŞ SANDIKTA CEVAP VERECEK

Vatandaşların 17 yıldır AKP’ye her türlü desteği verdiğini altını çizen Akar, ”Ancak saray’daki zat halktan o kadar kopuk ki vatandaş çay bulamazken onlar 4 bin liralık çay içiyorlar. Kendileri ejder meyveleri tüketiyor vatandaş soğan, patates alamıyor. 1000 kişilik geçici işe 40 bin başvuru oluyor. Ama ağızlarından bu sorunları nasıl çözeceklere dahi tek bir kelime çıkmıyor. Ancak vatandaş bunların farkında ve gelecek hafta Kocaeli’ de ve Türkiye’de değişim olacak, dediğimiz gibi Mart’ın sonu bahar ve hep birlikte bu baharı karşılayacağız. Gölcük’de Kocaeli de Türkiye de sosyal demokrat belediyeciliği tekrar hep birlikte inşa edeceğiz.’ dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.