www.vizyonkenthaber.com

1 2

AK PART’Lİ 123 MECLİS ÜYESİ BULUŞTU

AK PART’Lİ 123 MECLİS ÜYESİ BULUŞTU
27 Şubat 2019 - 20:59

AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimleri için meclis üyesi adayı olarak belirlediği 123 genç, Genel Merkez Kolları MKYK üyesi Konya Milletvekili Selman Özboyacı ile bir araya geldi.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Konya Milletvekili Selman Özboyacı ilimizdeki genç meclis üyesi adaylarıyla Maide Restoran’da kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti İl Gençlik Kolları’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Konya Milletvekili Selman Özboyacı’nın yanı sıra AK Parti İl Gençlik Kolları Emre Kahraman, Marmara Bölge Koordinatörü aynı zamanda MKYK Üyesi İslam Aslan ve MKYK Üyesi Baki ÖzdemirAK Parti ilçe gençlik kolları başkanları, gençlik kolları mensupları ve genç meclis üyesi adayları katıldı. AK Parti’nin ilimizde 123 genç belediye meclis üyesi adayı bulunuyor.

GENÇLERE ÖNEM VERİYORUZ

Programda konuşan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Yıllar geçtikçe AK Parti siyasetinde gençlerin önemi artmaya devam ediyor. Geçmişte meclis üyesi adaylarımıza baktığımızda 3-4 kat artış var. Seçilebilecek nokta da 3-4 katlık bir artış var. Bu dönem 10’a yakın kardeşimiz meclislerle kendilerini ve Kocaeli gençliklerini temsil edecektir. Bu Cumhur İttifakı’nın sahada birlikte çalıştıklarını gösteriyor. Büyüklerimiz ben bu gençlerle çalışabilirim diyerek bizlere bu sorumluluğu verdi. Birlikte başaracağız. Gençler davanın lokomotifidir” dedi.  

İŞİMİZ ZOR AMA HER ŞEYİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Konuşmasına devam eden Emre Kahraman, “Bazı listelerimizin başında gençlik kollarımızdan yetişmiş arkadaşlarımız var. Listenin başı demek listenin namusu demektir. Dışarıdan başvuru yapan genç kardeşlerim de var. Gelin birlikte siyaset yapalım. Evet işimiz zor ama hiç merak etmeyin her şeyin üstesinden geleceğiz.Her çalışma Allah’ın izniyle sevap hanesine yazılıyor diye tahmin ediyorum. Öyle bir başvuru aldık ki mülakat yapmaktan kongremize vakit bulamadık. Meclis üyesi adayı olarak yazamadığımız arkadaşlarımız haklarını helal etsin. Onların tüm sorumluluğu bende. İlçe gençlik kolu başkanlarımıza adınız yazılmadı diye 1 kızıyorsanız bana 10 kızabilirsiniz. Kocaeli’nin önümüzdeki 5 yılı çok daha genç olacaktır” ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı.

BURADA ÖRNEK GÖSTERİLEN BİR İL TEŞKİLATIMIZ VAR

Kahraman’ın ardından söz alan konuk, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Konya Milletvekili Selman Özboyacı, “Kocaeli bizler için çok önemli bir il. Kocaeli Türkiye’de örnek gösterilen bir gençlik teşkilatına sahip. Bizler sizleri takdir ediyoruz. Aranızdaki kardeşliğe gıpta ediyoruz. Bazı siyasiler zannediyorlar ki AK Parti gençlik kolları kuru bir gençlik sevdasına tutulmuş. Ama öyle değil. 24 Haziran seçimlerinde yurt içinde 56 milyon oy kullanıldı. 17 milyonu 30 yaş altıydı bu seçmenin. Her 3 seçmenden biri genç. Türkiye’nin en büyük potansiyeli gençliğidir. Avrupa’nın en büyük dezavantajı genç nüfusa sahip olmamasıdır.” dedi.

35  YAŞ ALTI MİLLETVEKİLİ  SAYIMIZ

Muhalefeti eleştirerek sözlerine devam eden Özboyacı, “Türkiye genç potansiyelini korursa ivmemiz kat be kat artacaktır. Biz isterdik ki diğer partilerde de gençler aktif bir şekilde görevde olsun. Ama maalesef Cumhurbaşkanımızın vizyonunun yanına bile yaklaşamayan bir muhalefet var. Siyasette görev alabilmek tamamen nasip işidir.  35 yaş altında 15 tane milletvekilimiz var. Cumhurbaşkanımız genç nüfusun arttığını görüyor. 9 ay içerisinde ilk defa oy kullanacak 996 bin kişi var. Gençlik arkadan geliyor. Bu bir gerçek. Bizler bu gerçeği bildiğimiz için meclis üyesi listelerinde gençlere daha fazla yer vermek istedik” diye konuştu.

ÜLKE BAZINDA 2397 ARKADAŞIMIZ LİSTEYE GİRDİ

Özboyacı sözlerini, “Biz dava adamı olmak zorundayız. Listede olmayan arkadaşlar darılıp, kırılmayacak.  Ülke genelinde 2 bin 397 arkadaşımız listelere girdi. Bu da listelerin yüzde 15’ine tekabül oluyor.  AK Parti olarak bizler genç meclis üyeleriyle çalışmalarımıza sıkı bir şekilde devam edeceğiz. Çalışan Gençlik projemiz var. İnanın çok büyük bir emek sarf ediyoruz. Bu listelerde genç vermek adına çalışıyoruz. Biz bu eforla çokça gence yer verdik. Bu yenilenmenin göstergelerinden biri sizlerin önümüzdeki 5 yıl içerisindeki performans olacak. Sizler Kocaeli’deki bütün gençleri temsil ediyorsunuz. Bu işin hakkını hep beraber vereceğiz” ifadeleriyle sonlandırdı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.