www.vizyonkenthaber.com

1 2

Ak Parti’ye geçen Hüseyin Akbulut;bize üçüncü sınıf muamelesi yapıldı..

Ak Parti’ye geçen Hüseyin Akbulut;bize üçüncü sınıf muamelesi yapıldı..
23 Mart 2019 - 19:49

CHP İzmit İlçe Yöneticisi Hasan Akbulut, kardeşi Hüseyin Akbulut ve ailesi bugün AK Parti İl binasında gerçekleşen rozet takdim töreni ile AK Parti’ye geçti.31 Mart Yerel Seçimlerine az bir süre kala CHP İzmit İlçe Yöneticisi Hasan Akbulut ve kardeşi Hüseyin Akbulut partisinden istifa ettiğini dün kamuoyuna duyurmuştu. Akbulut istifasının ardından bugün AK Parti’ye geçti. AK Parti İzmit İlçe binasında gerçekleşen rozet taktim töreni ile AK Parti’ye geçti. Akbulut istifa gerekçesini açıklarken Fatma Kaplan Hürriyet’i ve CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Akbulut açıklamasında, “Bizlere hamaldan, boyacıdan temsilci mi olurmuş gibi sözler kullandılar.” İfadelerini kullandı. Hasan ve Hüseyin Akbulut’un yanı sıra eski Mahalle Başkanı Arif Kartal, Terzibayır Mahallesi Üyesi Ferdi Duran, Terzibayır Mahallesi Delegesi Keban Duran, Terzibayır Mahallesi Kadın Kolları Başkanı Arzu Kubilay, CHP Üyesi Tuncay Şalış, Tuncay Kardaş, Tüysüzler Mahallesi’nden CHP Üyesi Hasan Sarıkaya da AK Parti’ye geçen isimler arasında yer aldı. Rozet taktim törenine AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, Romanlar Derneği Başkanı Erkan Aksoy ve çok sayıda partili katıldı.

“SİBEL GÖNÜL SAMİMİ VE İÇTEN”

AK Parti’ye geçenler adına konuşan Hasan Akbulut açıklamasında, “1964 İzmit doğumluyum evli ve 3 çocuk babasıyım. 2002 yılından beri aktif olarak CHP’de siyaset yapıyorum 2013 yılına kadar farklı kademelerde görevler üstlendim. 2013 yılından beri CHP İzmit ilçe yöneticiliği yapmaktayım. Özellikle Fatma Hürriyet’in adaylığından sonra yaşadığımız bir takım olumsuzluklar bu gün burada olmamıza vesile oldu. Çünkü insanız ve yaşadıklarımızdan etkileniyoruz. Hele ki şehri ilgilendiren konularda çok daha titiz davranmamız gerekiyor. Bu her şeyden önce bir İzmitli olarak bizim vazifemizdir. Yaşadığımız süreçte CHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın ve bilhassa Fatma Hanım’ın biz muhacir vatandaşları hor gören ve ötekileştiren tutumları beni ve arkadaşlarımı çok üzdü. Bu süreçte arkadaşlarımıza, kalitesiz ve seviyesiz yakıştırmasından tutunda hamaldan boyacıdan temsilcimi olurmuş sözüne kadar bizi yaralayan inciten bir sürü tavır ve söyleme maruz kaldık. Sonra bir vesile ile Sibel Ablamızla tanışma imkanımız oldu bizlere karşı gösterdiği samimi ve içten tavır ister istemez bir kıyaslama yapmamıza sebep oldu.” şeklinde devam etti.

“YÜZÜMÜZE GÜLÜP ARKAMIZDAN FARKLI KONUŞTULAR”

Akbulut son olarak; “Bir yanda kardeşlik türküleri söyleyip, tabiri caizse yüzümüz gülüp arkamızdan bize üçüncü sınıf vatandaş muamelesi yapan Fatma Hürriyet diğer yanda, bizim sizden bir farkımız yoktur deyi mütevazı bir tavırla bizlere gönlünü açan Sibel Gönül şartlar böyle olunca biz de tercih yapmakta çok zorlanmadık ve bizleri kucaklayan tarafta almaya karar verdik. Bir gün Sibel Abla bize dedi ki; “arkadaşlar; sizi bana sorduklarında ben onların kardeşiyim diyorum beni de size sorduklarında hiç çekinmeden deyin ki Sibel Gönül bizim ablamızdır. Seçildikten sonra bu hukukun gereğini yerine getireceğimden emin olun.” İşte bu görüşme bizim için bir dönüm noktası oldu bugün itibari ile bizleri ve hatta tüm İzmitlileri kucaklayan gönül belediyeciliği anlayışının temsilcisi olan AK Parti çatısı altında ve Sibel ablamızın yanında siyaset hayatımıza şehrimizin çıkarları doğrultusunda devam edeceğimizi ilan ediyoruz. Hatta bununla da yetinmeyip tüm kardeşlerimizi bu çatı altında toplanmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

HABER: YASEMİN KAYA


KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.