www.vizyonkenthaber.com

1 2

AK PARTİ’NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI TAHİR BÜYÜKAKIN

AK PARTİ’NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI TAHİR BÜYÜKAKIN
23 Kasım 2018 - 11:32

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı merak ediliyordu. AK Parti Kocaeli’de Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ı aday gösterecek.

AK Parti’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı netleşti. Bilecik Valisi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Genel sekreteri Tahir Büyükakın’ın aday gösterileceği  ve görevinden  istifa etmek için Ankara’ya gittiği öğrenildi.

TAHİR BÜYÜKKAKIN KİMDİR?

1969 Kocaeli’nin Derince İlçesinde dünyaya gelen Tahir Büyükakın, Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit Endüstri Meslek Lisesi´nde ki eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´nden 1992 yılında mezun oldu. 1993 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü´nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Tahir Büyükakın,.Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını sırasıyla 1995 ve 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi´nde tamamladı. 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doçent kadrosuna atandı. 2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine getirildi. ‘Makro iktisat’ bilim alanındaki çalışmaları ile doçent unvanını alan Büyükakın’ın ekonomik krizler ve istikrar politikaları alanında da çalışmaları bulunuyor. İyi derece de İngilizce bilen, Büyükakın evli ve 3 çocuk babasıdır. 13 Haziran 2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesi ile Bilecik Valisi olarak atandı.

 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.