www.vizyonkenthaber.com

1 2

AKP İL BAŞKANI ABDULLAH ERYARSOY İSTİFA ETTİ

AKP İL BAŞKANI ABDULLAH ERYARSOY İSTİFA ETTİ
03 Mayıs 2019 - 11:24

Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy il binasında düzenlediği basın toplantısıyla istifa ettiğini açıkladı. 2003’te başlayan aktif siyasi hayatını özetleyerek,Başkanlık yaptıgı süreçteki faaliyetlere değinen ve istifa etme nedenini açıklayan Eryarsoy; “İzmit’i kaybetmemiz konusunda bir neden aranıyordu.İzmit’i kaybetmenin başarısızlığı bana aittir.” dedi.

“KURULUŞUNDAN BERİ GÖNÜL VERDİĞİM BİR PARTİ”

Sözlerine siyasi tecrübelerine ve emeklerine değinerek başlayan Eryarsoy; “Kuruluşundan itibaren millete hizmet yolunda gönül verdiğim ve teşkilatlarında görev aldığım partimde 2003 yılında il yönetim kurulu üyesi olarak aktif göreve başladım. Partide görev yaptığım süre boyunca ne milletvekilliğine ne belediye başkanlığına ne de meclis üyeliğine aday olmadım. Hep teşkilat kademesinde kalmayı tercih ettim.Seçimlerde çok büyük emekler vermemize rağmen maalesef İzmit’i kaybettik.” şeklinde konuştu.

“İZMİT BELEDİYESİNİ KAYBETMEK BENİM BAŞARISIZLIĞIM”

Azımsanmayacak çalışmalar yaptığına değinen Eryarsoy; “Büyükşehir ve 12 ilçede oylarımızı arttırdık. 11 ilçede ve Büyükşehirde milletimizin teveccühü ile belediye başkanlıklarını kazandık. İzmit Belediye Meclisini çoğunlukla kazanmamıza rağmen maalesef belediye başkanlığını kazanamadık. 
Victor Hugo’nun “Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar.”  dediği gibi 31 Mart seçimlerine ilişkin yapılan değerlendirmelerde izmit belediye başkanlığını kaybetmenin sorumlusu aranamakta idi. Teşkilatın başı olarak bu sorumluluk bana aittir. 11 ilçede ve büyükşehir seçimlerindeki başarı hepimizin, İzmit Belediye Başkanlığı seçimindeki başarısızlık benimdir.” diyerek Parti’nin İzmit başarısızlığını üstlendi.

“SORUMLULUĞUMUN BİLİNCİNDE OLARAK İSTİFA EDİYORUM”

Eryarsoy son olarak; “Siyaset yaptığım süre boyunca hesabi değil hasbi düşünceyle hareket ederek Kocaeli halkının takdirini kazanmaya azmettim. Şahsım adına başarılı ve şerefli bir dönemi geride bırakıyorum. Hamdolsun.
Partinin kuruluşundan itibaren il başkanlığı yaptığım dönem de dahil olmak üzere kişisel çıkar, ikbal hesabı, hemşericilik, bölgecilik, adamcılık, ötekileştirme için değil milletimize hizmet için gece gündüz inanarak çalıştım ve çalışmaya da devam edeceğim.Sorumluluğunun bilincinde olan birisi olarak genel merkezimize istifa talebimi ilettim ve bu talebim kabul edildi. Bugün itibariyle Kocaeli AK Parti İl Başkanlığından istifa ediyorum. ” diyerek açıklamalarını tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.