www.vizyonkenthaber.com

1 2

“AK Gençlerden yerel seçimlere hazırlanmalarını istiyorum”

“AK Gençlerden yerel seçimlere hazırlanmalarını istiyorum”
28 Haziran 2018 - 7:13

Başkan Karaosmanoğlu, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinin ardından esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin yanı sıra AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları ile de bir araya geldi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinin ardından esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin yanı sıra AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve yönetimini ziyaret etti. Birkaç gün önce Türkiye’nin en büyük seçimini geride bıraktığını ifade eden Karaosmanoğlu, “Halkımız büyük bir katılımla sandıklara gitti. Türkiye’nin kaderine yön verdi. 24 Haziran Seçimleri; Vatanımıza, milletimize ve devletimize bir kez daha hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“BİLİMSEL EĞİTİM ZEMİNLERİ GÜÇLENDİRİLECEK”

Gençlere siyasette daha fazla alan açılacağını, gençlerin bakış açısı siyasete daha fazla yansıyacak ve gençler erken yaşlarda siyasi tecrübe sahibi olacak diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlerin yerel siyaset üzerinde de etkisi artacak. 24 Haziran ile birlikte gençlerin gelecek dönemde karar alma süreçlerinden sosyal politikalara, eğitimden istihdama kadar her alanda aktif rol almaları sağlanacak. Eğitimin her kademesinde ve üniversitelerde gençlerin demokratik ve bilimsel eğitim zeminleri güçlendirilecek, özgürlükleri geliştirmeye devam edilecek” ifadelerini sarf etti.

“YURT DIŞINA GÖNDERİLEN ÖĞRENCİ SAYISI DA YÜKSELECEK”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte 24 Haziran’ın geride kalması Yükseköğretim kurumlarının kalitesi ve bilimsel-teknolojik olanaklar artırılarak nitelikli bir öğrenim ve araştırma-geliştirme sürecine geçileceğini de ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile ülke genç bilim insanları, sanatçı ve sporcular açısından cazibe merkezi haline gelecek. Yüksek lisans ve doktora programları için yurt dışına gönderilen öğrenci sayısı da yükselecek. Gençlerimiz açısından bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. AK gençlerden bu gelişmeleri çok iyi bir şekilde genç kitleye anlatılmasını istiyorum” ifadelerini sarf etti.

“GENÇLİK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR, ÇÜNKÜ GELECEĞİMİZDİR”

24 Haziran seçimlerinde gece gündüz demeden AK gençlerin çok çalıştığını söyleyen Karaosmanoğlu, “İl Gençlik Kolları Başkanımız Emre Kahraman ve tüm ekibine gerçekleştirdikleri bu başarılı çalışma için çok teşekkür ediyorum. Kocaeli gençliği üzerine düşen her görevi her daim yerine getirmiştir, getirmeye de devam ediyor. Şimdi önümüzde yerel seçimler var. AK gençlerden yerel seçimlere hazırlanmalarını istiyorum. Unutmayalım ki yerel hizmetler çok önemlidir. Bundan dolayıdır ki gençler için ürettiğimiz projelere ek yenilerini üretmenizi istiyorum. Gençlik bizim için çok önemlidir, çünkü geleceğimizdir” şeklinde konuştu.

“İYİ İMKÂNLARDA YETİŞMELERİNE OLANAK SAĞLAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde eğitimleri sürecinde belirlenecek objektif başarı kriterlerini sağlayan 10 bin lisans, bin yüksek lisans, 500 doktora ve yüz doktora mezunu öğrenci yurt dışına bir üst kademe eğitimine gönderileceğini de özellikle ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Eğitimleri akabinde ise ülkenin nitelikli insan gücüne katkı sunmaları adına yurt içi istihdamları sağlanacak. Gençlerin ve çocukların okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi sağlanacak. Çocuk, halk ve üniversite kütüphaneleri koleksiyon bakımından çeşitlendirilecek, içerik bakımından zenginleştirilecek. Objektif kriterler altında belirlenecek 10 bin genç yeteneği, bugünün şartlarında stratejik önemi olan spesifik 20 alanda küresel arenada boy gösterebilecek nitelikle uzman olarak yetiştirilecek. İşte bizim zenginliğimiz olan gençlerimize çok daha iyi imkânlarda yetişmelerine olanak sağlayacağız. AK Parti siyasetinin merkezinde gençler vardır. Bunu da yerelde ve genelde ortaya koyduğumuz hizmetlerle ortaya koyuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.