www.vizyonkenthaber.com

1 2

5 yaşındaki çocuğa tecavüze Chp’den kınama

5 yaşındaki çocuğa tecavüze Chp’den kınama
26 Nisan 2019 - 8:18

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğuna yapılan tecavüze Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü sessiz kalmadı.Chp Kadın Kolları öncülüğünde bugün Sabri Yalım Parkında düzenlen açıklamaya Chp İl Kadı Kolları Başkanı Songül Kaya,Chp İl Başkan Cengiz Sarıbay,İzmit Eğitim – İş Şube Başkanı Emine Çalık ve çok sayıda duyarlı vatandaş katıldı.

“YAŞANANLARA KULAK TIKAMAYACAĞIZ”

Programda sözü ilk alan Chp Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya; “Küçükçekmece’de yaşan 5 yaşındaki kız çocuğuna yapılan tecavüzü kınamak için buradayız.Biz bugün burada,bu konuşmayı yaparken dahi tecavüz olayları yaşandığının farkındayız ve bunu bilmek çok acı.Ülkemizde her 4 çocuktan bir istismar ediliyor.Bu olanlara ulak tıkayıp,kafamızı kuma gömmeyeceğiz. “ diye konuştu.

“İKTİDARIN VİCDANI RAHATSIZ DEĞİL”

On yedi yıldır iktidarda olan Ak Parti’ye yönelik eleştirilerde de bulunan Kaya ; “İktidardakilerin vicdanları bu konuda rahatsız değil. Çok iyi  biliyoruz.Ülkemizin belli ki niyetleri yok.Suskunlukları her şeye ele veriyor.Aynı yerde peş peşe biri  yaşında diğeri 7 yaşında olan iki yavrumuza yapılan cinsel saldırı dayanılır gibi değil.Görünen o ki iktidarıyla,hukukçusuyla,yürütmesiyle,yargısıyla çocuklarımızı koruyamıyorsunuz.72 yaşında olan bir adama atlan yumruğu görmezden gelenler5 yaşındaki çocuğa uzatılan elleri de mi görmezden gelecekler? Toplumsal değerlerimize sahip çıkamıyorsunuz.” diyerek açıklamalarını tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.