www.vizyonkenthaber.com

1 2

4 – 10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası Kutlamaları

4 – 10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası Kutlamaları
07 Mayıs 2019 - 10:24

04-10 Mayıs “ Karayolu Trafik Güvenliği Günü” ve “Karayolu Trafik Haftası” münasebetiyle “Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği” kapsamında Kocaeli Valiliği bugün İzmit Alemdar Caddesi’nde bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Vali Vekili Dursun Balaban’ın öcülük ettiği programa İl Emniyet Müdürlüğü,İl Jandarma Komutanlığı,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve protokol üyeleri ve basın mensupları katılım gösterdi.

“BU YIL YAYAYA ÖNCELİK VERME YILI”

Etkinlikte sayısal verilere değinerek açıklamalar yapan Vekil Balaban; “ Değerli katılımcılar, 4 ve 10 Mayıs tarihleri arası Türkiye genelinde Trafik haftası olarak kutlanmaktadır. Tabi 2019 yılı bizim için ayrı bir yıl olarak görülmektedir. Sebebi ise; bu yıl yayaya öncelik verme yılı olarak kutlamaya başladık. Öncelikle trafik haftasını kutluyorum. Bu güne baktığımızda 2019 yılının ilk 4 ayında ilimiz genelinde 1262 yaralamalı ve ölümlü trafik kazası olmuştur. İlimizde ölümlü ve yaralamalı trafik kazaların %21 azalma söz konusu olmuştur. Bunun ana sebebi hem trafik ekiplerimizin, hem yayalarımızın ve hem de sürücülerimizin trafik kurallarına uymasıyla olmuştur. Bütün gayemiz, amacımız bunu daha da düşürmektir. Bu sayıları sıfırlara ve özellikle ölümlü kazaları en aza indirmektir. Türkiye genelinde 2019 yılının ilk 4 ayında 2018’e göre %41 ölümlü kazalarda azalma meydana getirdi. Vatandaşımızın yaya olarak, şoför olarak bilinçlendiğinde bu kazaların sayısı düşecek ve azalacaktır. Trafikte sabır çok önemlidir. Şoförlerimize özellikle sabır diliyoruz, çünkü sabrettiği ve acele etmediği zaman kazalara da dur demiş oluyorlar. Dünyada kullanılan son sistem cihazlar hem Emniyet birimlerimizde, hem Jandarma birimlerimizde, AFAD, Belediye İtfaiye ekiplerimizde bulunmaktadır.” şeklinde konuştu.

Balaban son olarak sözlerini ; “Bizim ilimiz geçmişinde bir deprem geçirmişti. Buradan aldığımız, öğrendiğimiz dersleri bugün geliştirerek aynı zamanda insan hayatının kurtulması ve kurtarma yönünde de büyük bir bilinçlenmeye sahibiz. dolayısıyla burada görev yapan trafik ekiplerimize, özellikle kazalarda yardımlarını esirgemeyen ve anında yerinde bulunan AFAD, Belediye İtfaiye ekiplerimize, UMKE’ye teşekkür ediyorum. Kazaları olmayan, olursa da ölümü olmayan bir yıl diliyorum.” diyen Vali Vekilimiz Sayın Dursun Balaban, trafik haftasını kutlayarak, katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” diyerek tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.