www.vizyonkenthaber.com

1 2

2018’DE 5 BİN 100 BİSİKLET DAĞITILDI

2018’DE 5 BİN 100 BİSİKLET DAĞITILDI
19 Şubat 2019 - 6:33

Kartepe Belediyesi 2018 yılı içerisinde düzenlediği etkinliklerle örnek olurken, ilçe genelinde eğitim gören 3 bin öğrenci ve bin 600 öğretmene bisiklet hediye etti.

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 2018 yılı içerisinde düzenlediği etkinliklerle 7’den 77’ye herkesin yüzünü güldürdü. İlçe genelinde akıl ve zeka oyunları dağıtılarak Kartepeli çocukların donanımlı ve bilgili yetişmesine katkı sağlandı. Kartepeli çocuklara karne hediyesi olarak verilen bisiklet dağıtımına 2018 yılında da devam edildi. İlçe genelinde 3 bin 500 öğrenciye bisiklet dağıtılırken, bu yıl ilk defa bin 600 öğretmene de bisiklet hediye edildi.

ÜÇ BİN KİŞİYE EĞİTİM VERİLDİ

Kartepeli kadınların meslek sahibi olmaları amacıyla her yıl düzenli olarak açılan KAR-MEK kurslarında 2018 yılı içerisinde 26 branş 27 kurs merkezinde 2 bin 501 kadın, 161 erkek olmak üzere toplam 2 bin 662 vatandaşa eğitim verildi. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek sizin elinizde sloganıyla Kartepe Belediyesi, KOSGEB ve İŞKUR destekli Girişimcilik Kurslarını farklı mahallelerde hayata geçirerek 400 kadın kursları başarıyla bitirerek sertifika aldılar ve iş hayatına başlamanın en önemli adımını attılar.

HER AY 400 KİŞİ FAYDALANIYOR

2018 yılında faaliyete geçen Gelişim Akademisi’nde 13 farklı branşta hizmet veriliyor. Merkezde gitar, keman, tezhip, minyatür, resim, kaligrafi, ebru, drama, 3D yazıcı, ahşap süsleme, filografi, cam işleme, robotik kodlama alanlarında eğitimler veriliyor. Türkiye genelinde engelli bireylere yönelik sayılı merkezler arasında yer alan Atla Terapi Merkezi, Engeller atla aşılıyor, umutlar taşınıyor… sloganıyla kas ve gelişim hastalıkları, down sendromu, otizm, spastizm gibi çeşitli hastalıkların destekleyici tedavisinde atla terapi yöntemi kullanırken, ayda 400 kişi merkezden faydalanıyor. Gençlerin gözde kamp yerlerinden olan Kartepe Belediyesi Ketenciler Parkı, 2018 yılında 116 grup 236 gün 6 bin 330 kişi Ketenciler Gençlik Kampı’nda misafir edilirken, kampa katılanlara doğa yürüyüşleri, Geleneksel Türk Okçuluğu, bisiklet vb. farklı aktiviteler gerçekleştirdiler.

ENERJİMİZİ KARTEPE’YE HARCADIK

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in göreve geldiği ilk günden beri planladığı ve hayata geçirdiği sosyal belediyecilik ve kültürel projeler 2018 yılında da kesintisiz ve gelişerek, büyüyerek devam etti. Birçok anlamda üretilen proje ve hizmetlerle 7’den 77’ye binlerce Kartepeli vatandaşın gönüllerine giren Başkan Hüseyin Üzülmez, “Tek amacımız gök kubbe de hoşbir seda bırakmaktı. Tüm mesaimizi, enerjimizi bunun için kullandık. Bizimle aynı yolda yürüyen, destek veren, vermeyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.