www.vizyonkenthaber.com

1 2

ESNAF RESİMLENDİRDİ – 2 ÖDÜLLÜ KÖRFEZİN HALİ!!

ESNAF RESİMLENDİRDİ – 2 ÖDÜLLÜ KÖRFEZİN HALİ!!
21 Kasım 2017 - 17:09

Körfez belediye başkanı İsmail BARAN göreve ilk başladığı dönemde Ağadere caddesine bir gecede attığı asfalt ile hava atıp durdu Hatta helal olsun diyenler de vardı.

Zaman geçtikçe ve özellikle ilk yağmur yağdığında esnaf anladı ki BARAN hava atacağı değilde esnafı zor duruma sokacak bir rezalete imza atmış. Ağadere esnafı şimdi kara kara düşünüyor Yunus PEHLİVAN’ın rezaletinden kurtulduk derken BARAN’ın bu rezil işinden nasıl kurtuluruz diye. Bazı esnaflar ise İsmail BARAN’ın iyi niyetli bu işi yapmaya çalıştığını ancak mazgalların yanlış ve saçma sapan bir şekilde yapılacağını kim nereden bilirdi. zaten Ağadere caddesi bir ağa dere değilde rezillikler deresi olarak kaderine terk edilmiş durumda. Körfez ilçenin en önemli caddesi olarak bilinen ağadere caddesi gelin bakalım başlıklar halinde neler yaşamış.

  • Çarşamba pazarı vardı yıllar önce esnaf pazardan da halinden de memnundu. ama ilk pazarı yok ettiler.
  • caddedeki bazı direkler bir türlü işlevini yapmadı yıllarca esnaf direkler den ve ışıkların yanmamasından şikayetçi oldu.
  • Pehlivan döneminde asfalt kaldırıldı ve taşlar döşendi tam bir rezalet ve boş masrafın yanı sıra insanlar yürüyemez hale geldi.
  • Pehlivan taş döşer iken aynı zamanda elektrik direkleri koydu direkler tek tek diplerinden patlamaya başladı.
  • Baran geldi taşları kaldırdı ve yeniden asfalt döktü döktüğü asfaltın mazgalları rezalet olunca esnaf çileden çıkmış durumda.
  • Baran, Pehlivan’ın farklı bir versiyonuyla yukarıdan ışıklar koydu bu ışıklar da tek tek kopmaya başladı hatta şimdi yanmayanlar bile var. hatta büyük büyük saksılar koydular bu saksılar bir yıl içinde neredeyse yok oldu.    İşte ağadere caddesi ve esnafının yıllar süregelen çilesi. İsmail BARAN ve ise nasıl oluyorsa ödül alıyor inanıyorum ki gazetecilerin önünü keserek BARAN’ı anlatan o caddenin esnafı zamanı geldiğinde bir ödüldebiz vereceğiz diye gülüyorlar.
KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.