www.vizyonkenthaber.com

1 2

1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri devam ediyor

1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri devam ediyor
1
03 Nisan 2019 - 16:06

1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından farkındalık yaratmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

Kanserde erken tanı ve teşhis için il genelinde etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi gezici kanser tarama aracıyla rahim ağzı kanseri ve kolon kanseri için vatandaşlara sağlık taraması yaptırıyor.

“ERKEN TANI ERKEN ÖNLEM”

Gölcük İlçesi Anıtpark meydanına giden gezici kanser tarama aracı,vatandaşlara kanserin oluşumu ve evreleri hakkında detaylı bilgiler verdi.Erken tanı da erken önlemin hayati önem taşıdığına vurguda bulunan sağlık görevlileri vatandaşlara kanser taraması yaptı.30-65 yaş arası kadınlarda rahim ağzı kanseri,50-70 arası erkeklerde ise kolon kanserine dikkat çekmek için bilgilendirmeler yapıldı ve broşürler dağıtıldı.

DEV MAKETLE BİLGİLENDİRME

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe göre 4 Nisan Perşembe günü Büyükşehir Belediyesi Binası önünde,5 Nisan Cuma günü ise Cumhuriyet Parkına getirilecek olan dev kolon maketiyle vatandaşlara kanser hakkında bilgiler verilecek.Vatandaşların maketi gezebileceği kanser haftası farkındalık etkinlikleri ise 7 Nisan’da sona erecek.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.

İstanbul mutlu son İzmir mutlu son Ankara mutlu son Antalya mutlu son Balıkesir mutlu son Bursa mutlu son Konya mutlu son Hatay mutlu son Diyarbakır mutlu son Çanakkale mutlu son Tekirdağ mutlu son Antalya mutlu son Ankara mutlu son Samsun mutlu son Bursa mutlu son Konya mutlu son Balıkesir mutlu son